Showmag.info

Reality TV: podsumowanie roku 2012

Reality-TV.pl: podsumowanie roku 2012

Dobiega końca rok 2012. Pora podsumować ostatnie 366 dni w świecie reality TV. Co w minionym roku wzbudziło kontrowersje, kto zaliczył największą wpadkę, a kto zdobył palmę pierwszeństwa w ogłupianiu telewidzów?

Rok 2012 kontrowersyjnie

Magdalena Gessler | Foto: TVN
Magdalena Gessler | Foto: TVN

Najwięcej kontrowersji wzbudziła w tym roku Magda Gessler ze swoim programem „Kuchenne rewolucje”. Co chwila media bombardowały odbiorców nowymi doniesieniami o kuchennych metamorfozach i procesach sądowych, jakie zamierzają wytoczyć stacji TVN właściciele zrewolucjonizowanych restauracji.

Wystarczy wymienić tutaj właścicieli restauracji Tawerna, historię knajpy Kapitan Kuk, czy też Matalmara.

Jakby tego było mało, pojawiły się wątpliwości co do autentyczności prezentowanych na antenie TVN metamorfoz. Najpierw pojawiła się wieść, że właściciele muszą płacić stacji za przeprowadzenie rewolucji, a później – że Gessler nagrywa po trzy różne zakończenia swoich programów.

Na koniec swoje żale postanowili wylać szczecińscy importerzy ryb, a osoba pracująca w restauracjach Magdy Gessler zasugerowała, że nadeszła pora, by słynna restauratorka przeprowadziła rewolucje w swoich własnych lokalach.

Rok 2012 szokująco

Uczestnicy Fear Factor mieli za zadanie wypić całą szklankę spermy osła | fot. TMZ
Uczestnicy Fear Factor mieli za zadanie wypić całą szklankę spermy osła | fot. TMZ

Mijający rok nie obył się również bez szokujących wieści. Uczestnicy amerykańskiego „Fear Factor” mieli za zadanie wypić szklankę oślej spermy, a internauci stali się świadkami gwałtu na żywo w brazylijskiej wersji programu „Big Brother”.

Rok 2012 rokiem głupoty

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. TVN
Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. TVN

Przez cały rok media donosiły o kolejnych sensacjach związanych z programem „Perfekcyjna Pani Domu”. Najpierw wyszło na jaw, że idealnie wysprzątany dom, którym chwali się Perfekcyjna Pani Domu, tak naprawdę nie należy do Małgorzaty Rozenek i jej rodziny, a został wynajęty i urządzony na potrzeby programu, a następnie okazało się, że Rozenek w porządkach we własnym domu wyręczana jest przez… sprzątaczkę.

Nic dziwnego, że „Perfekcyjna Pani Domu” wraz ze swoim Testem Białej Rękawiczki została ochrzczona przez tygodnik „Wprost” Najbardziej Ogłupiającym Programem.

Rok 2012 za kulisami

Ronan Parke w programie Britain's Got Talent | fot. ITV
Ronan Parke w programie Britain’s Got Talent | fot. ITV

W 2012 roku nie obyło się bez podejrzeń o manipulacje przy popularnych formatach rozrywkowych. W Stanach Zjednoczonych ujawniono kulisy reality show „Survivor”, w Wielkiej Brytanii pojawiły się podejrzenia, że show „Mam Talent” jest ustawiony, zaś w Polsce nie zabrakło głosów, że drużyna Beaty Kozidrak została niesłusznie wyeliminowana z programu „Bitwa na głosy”.

Rok 2012 z największą wpadką

Basia Ritz wygrała polską edycję MasterChefa | fot. TVN
Basia Ritz wygrała polską edycję MasterChefa | fot. TVN

Na koniec nie należy zapomnieć o największej wpadce tego roku, którą zaliczyła stacja TVN. W dniu finału pierwszej polskiej edycji „MasterChefa”, przez pomyłkę na oficjalnej stronie internetowej programu opublikowano kilkanaście materiałów filmowych, ujawniających nazwisko zwycięzcy. To największa pomyłka od 2001 roku, kiedy to z reality show „Big Brother” zamiast Alicji Walczak został wyeliminowany Klaudiusz Sevković.

A co dla Was należało do najciekawszych, najbardziej szokujących czy kontrowersyjnych wydarzeń mijającego roku?

Poprzedni artykułNastępny artykuł