Renowacje

Program „Pimp My Ride” okazał się kłamstwem

Logo programu Pimp My Ride

Program „Pimp My Ride”, w którym raper Xzibit z pomocą ekspertów przerabiał wraki samochodów w podrasowane auta, okazał się być kłamstwem. Uczestnicy zdradzili, że widowisko było ustawione od samego początku do końca: większość modyfikacji zastosowanych w autach w ogóle nie działała, a po zakończeniu zdjęć do reality show były one natychmiastowo usuwane z samochodów.

Logo programu Pimp My Ride
Logo programu Pimp My Ride

W programie „Pimp My Ride” niemal wszystkie samochody były na nowo lakierowane i zyskiwały nowe wnętrze. W niektórych z aut instalowano nawet takie dodatki jak stół bilardowy, automaty do gier, suszarki do ubrań czy żyrandole. W rzeczywistości znakomita większość z wprowadzonych zmian w ogóle nie działała. – Większość rzeczy pokazanych w TV po prostu zabierano – powiedział Justin Dearinger, którego auto Toyota Rav4 miało okazję być „odnowione” w reality show.

Inny z uczestników – Martino, wyjawił, że producenci chcieli za wszelką cenę zainstalować w jednym z samochodów automat do cukierków. Zdecydowali się na samochód należący do Martino tylko dlatego, że był on otyły. Do historii dopisano fikcyjny scenariusz, według którego Martino uwielbiał słodycze i zawsze musiał mieć ich pełno w swoim samochodzie.

Osoby biorące udział w „Pimp My Ride” donoszą także, że ich samochody doczekały się znanie mniejszej ilości zmian, niż zaprezentowano to w telewizji. Bardzo częsty dodatek do samochodu w postaci ekranu telewizyjnego tak naprawdę nigdy nie działał.

Jeden z kierowców – Seth, zdradził nawet, że podczas gdy producenci przez miesiące zajmowali się remontowaniem jego samochodu, on sam musiał w tym czasie z własnych środków wypożyczyć dla siebie auto. W odcinku wyemitowanym w telewizji widzom powiedziano, że renowacja pojazdu trwała raptem kilka dni.

Ponadto niektóre z biorących udział w programie osób były niezadowolone z dokonanych przeróbek. Do tego stopnia, że producenci musieli wielokrotnie nagrywać sceny z reakcjami właścicieli na widok odświeżonego auta, wymagając od nich pozytywnych i entuzjastycznych opinii.

Program „Pimp My Ride” emitowany był w USA na antenie MTV w latach 2004-2007 i doczekał się 6 sezonów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł