Kryptonim Szef

„Kryptonim Szef” wypadł słabiej od konkurencji, ale TVP1 chce kontynuować show

Logo programu "Kryptonim Szef"

Reality show „Kryptonim szef” oglądało w TVP1 1,42 mln osób, a stacja przegrała z TVN i Polsatem. Wpływy z reklam wyniosły 3,9 mln zł. Jedynka jest jednak zadowolona z wyników programu i chce jego kontynuacji.

„Kryptonim szef” nadawany był w TVP1 w środy o godz. 20:25, począwszy od 2 września do 25 listopada. Średnia oglądalność wyniosła 1,42 mln widzów, przy udziale na poziomie 8,88 proc. w grupie 4+ i 9,80 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Najwięcej widzów zgromadził przedostatni odcinek programu, nadany 18 listopada – obejrzało go 1,78 mln osób.

W paśmie emisji show „Kryptonim Szef” TVP1 zajęła dopiero czwarte miejsce w całym rynku. Zdecydowanym liderem była TVP2, emitująca wówczas „Barwy szczęścia” i „Na dobre i na złe”, której udział wyniósł 25,45 proc. Drugie miejsce zajęła TVN („Na Wspólnej”, „Wesołowska i mediatorzy”, „Kto poślubi mojego syna? 2”; 9,57 proc. udziału), a trzeci był Polsat („Świat według Kiepskich”, „Top Chef 5”, filmy; 9,56 proc.). W grupie komercyjnej Jedynka również znalazła się na czwartej pozycji.

Wpływy z reklam emitowanych przy programie „Kryptonim Szef” wyniosły 3,89 mln zł.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników programu – mówi Piotr Radziszewski, dyrektor TVP1. Zwraca on uwagę, że reality show emitowany był z przerwami – w kilka śród go nie pokazano. 23 września TVP1 zamiast „Kryptonimu Szef” transmitowała debatę o imigrantach, a 21 października i 11 listopada pokazała filmy. – To miało wpływ na wyniki – dodaje Radziszewski.

TVP1 chce kontynuować program. – Rozmawiamy na ten temat z producentem – mówi Piotr Radziszewski. Faktem jest, że trudniej realizować drugą edycję bo uczestnicy mogą się zorientować, że biorą udział w znanym im formacie jeszcze przed nagraniem finału odcinka. – W innych krajach sobie z tym radzą – podkreśla szef TVP1.

Na razie nie wiadomo, kiedy druga edycja reality show może trafić na antenę Jedynki.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł