Pranki

Nieudany prank we Włoskim show: piosenkarka była molestowana przed kamerami

Fragment programu z Emmą Marrone | fot. Canale 5

Włoska telewizja Canale 5 znalazła się pod sporym ostrzałem po tym, jak we włoskim programie „Amici di Maria De Filippi” doszło do niestosowanych zachowań wobec wkręcanej wokalistki.

Fragment kolejnego odcinka 16 edycji programu „Amici di Maria De Filippi” udostępniła telewizja Canale 5. W klipie wideo widać, jak Emma Marrone jest molestowana i gryziona przez jednego z podstawionych tancerzy.

Wyraźnie zakłopotana piosenkarka chciała dokończyć piosenkę, jednak tancerz skutecznie jej to utrudniał (takie było jego zadanie). W końcu próba została przerwana. Włoszka nie wiedziała, że zachowanie mężczyzny jest tylko „wkrętem” na potrzeby programu rozrywkowego.

Po publikacji materiału na producentów formatu spadła fala krytyki. Zarzucano im promocję gwałtów i molestowania, przekroczenie granicy żartu i dobrego smaku, a także bagatelizowanie całej sytuacji.

Negatywnie o zajściu wypowiedzieli się również dziennikarze „Corriere de la Sera” oraz fundacja „La Malafemmina” (jej członkowie chcieli zwolnienia twórców programu).

Zajście ponownie rozpoczęło dyskusję nad sytuacją kobiet w kraju. Według badań Istat jedna na trzy Włoszki doświadczyła w swoim życiu przemocy. Młodzi Włosi uważają także, że przemoc wobec kobiet może być uzasadniona miłością lub sprowokowana przez strój lub zachowanie kobiety.

[Interia]

Poprzedni artykułNastępny artykuł