Got Talent

Brytyjski „Mam Talent” ustawiony? Simon Cowell protestuje!

Ronan Parke w programie Britain's Got Talent | fot. ITV

Wielkie zamieszanie wybuchło wokół piątej brytyjskiej wersji programu „Mam Talent”. Pojawiły się plotki, że program został ustawiony przez jego twórcę i byłego jurora Simona Cowella.

Ronan Parke w programie Britain's Got Talent | fot. ITV
Ronan Parke w programie Britain's Got Talent | fot. ITV

Wszystko zaczęło się od anonimowego internetowego bloga, który powołuje się na wysoko postawione osoby z koncernu Sony BMG. Według doniesień, firma Sisco, należąca do zasiadającego niegdyś w jury Simona Cowella, dostrzegła talent występującego w programie 12-letniego Ronana Parke już dwa lata temu i przez ten czas przygotowywała go do zwycięstwa w show. Obszerny, wymierzony w Syco tekst opisuje manipulacje, jakich wydawca miał się dopuszczać nie tylko wobec programu i biorących w nim udział osób, ale także wobec widzów.

Podobno wysłannicy Syco dostrzegli chłopaka, gdy śpiewał na imprezie urodzinowej u przyjaciela rodziny, Bryana Gunna. Miało się to wydarzyć w 2009 roku. Jednak żona ówczesnego jubilata, Susan Gunn, zapewnia, że był to jedyny występ chłopca, a widzami byli tylko członkowie dwóch rodzin. Przyznała, że Ronan przez dwa lata brał lekcje śpiewu. Dodała, że nie wie, kto je finansował i organizował. – To oszczerstwa, kłamstwa. Ten atak na 12-letniego chłopca jest niedorzeczny – oburza się.

Simon Cowell złożył już na policji skargę w sprawie „złośliwej kampanii” na jego temat. Jego firma z kolei w oficjalnym stanowisku zaprzeczyła wszelkim pogłoskom o ustawieniu programu i domagała się od policji zbadania, kto za tym wszystkim stoi. Prawnikom udało się doprowadzić do usunięcia wpisu na blogu. Nim to się jednak stało, wymierzony w Syco tekst doczekał się niemal 140 tysięcy odsłon.

Należąca do Cowella firma, która współprodukuje program, zapewnia, że zwróciła uwagę na 12-letniego Ronana dopiero w tym roku, gdy zgłosił się do udziału w show. Także matka chłopca zapewnia, że wszystkie oskarżenia są niedorzecznością. – Ani ja, ani mąż nawet nie wiedzieliśmy, że zgłosił się do programu. Dowiedzieliśmy się, gdy odebraliśmy telefon z informacją, że się dostał – przekonuje Maggie Parke.

12-letni śpiewający Ronan Parke cieszy się obecnie dużą sympatią ze strony widzów i jest faworytem bukmacherów do zwycięstwa w programie.

[Dailymail.co.uk / Dziennik.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł