Dokumentalne

Discovery Networks pokaże reality show „Ciąża z nieznajomym”

Logo programu "Pregnant with a Stranger"

Należący do Discovery Networks duński Kanal 4 przygotowuje nowy reality show „Pregnant with a Stranger”, w którym singielka poszukuje ojca dla dziecka, ale nie partnera na życie. Format reklamowany jest jako odejście od tradycyjnego modelu rodziny.

W formacie zespół ekspertów dopasuje odpowiednich ojców w oparciu o kryteria kobiet, które zgłoszą się do programu. Mężczyźni będą testowani fizycznie i psychicznie. Dobrani w pary przyszli rodzice podzielą się odpowiedzialnością w opiece nad dzieckiem, ale nie będą mieszkać pod jednym dachem.

Eksperyment telewizyjny przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć dziecko, ale wolą pozostać singlami i nie szukają miłości ani partnera na życie. Castingi na uczestników pierwszej edycji wystartowały w czerwcu.

„Pregnant with a Stranger” jest promowany jako odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie – w Danii rodzi się bowiem coraz więcej dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro, których ojciec jako anonimowy dawca plemników pozostaje nieznany. Kanal 4 chce także odejść od tradycyjnego modelu rodziny, w którym dziecko musi być wychowywane przez matkę i ojca w jednym domu.

Format został zaprezentowany podczas jesiennej edycji międzynarodowych targów telewizyjnych MIPCOM w Cannes.

Dystrybucją zajmuje się Red Arrow International. – To co zdecydowanie interesujące to fakt, że ewentualny udział w tym eksperymencie telewizyjnym będzie miał konsekwencje dla jego uczestników na całe życie. To otwiera bardzo kontrowersyjną dyskusję o granicach telewizji. Z pewnością jego realizacja wzbudzi ogromne emocje – mówi Grzegorz Piekarski, producent i prezes Golden Media Polska, uczestniczący w targach w Cannes.

Reality show wyprodukuje firma Snowman Productions – ta sama, która wprowadziła do duńskiej telewizji program „Marriage at First Sight” („Ślub od pierwszego wejrzenia”).

Show „Gravid med en fremmed” zadebiutuje w 2018 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł