Teleturnieje

Samuel Koch po wypadku w programie jest sparaliżowany

Samuel Koch Samuel Koch nieprzytomny po wykonanym skoku | Foto: J. Hermann

Samuel Koch – Niemiec, który miał groźny wypadek podczas sobotniego show w telewizji ZDF – jest częściowo sparaliżowany i niewykluczone, że do końca życia pozostanie kaleką.

Samuel Koch Samuel Koch nieprzytomny po wykonanym skoku | fot. J. Hermann
Samuel Koch Samuel Koch nieprzytomny po wykonanym skoku | fot. J. Hermann

23-letni Koch, który na skutek wypadku doznał skomplikowanych urazów kręgosłupa, przeszedł w klinice uniwersyteckiej w Duesseldorfie już dwie operacje. We wtorek wybudzono go z farmakologicznej śpiączki. „On już wie, w jakim jest stanie. Naszym zdaniem, przynajmniej teraz jego całkowite wyzdrowienie wydaje się być nieprawdopodobne” – powiedział profesor Hans-Jakob Steiger.

Koch – jak poinformował Steiger – ma sparaliżowane nogi i przynajmniej część ramienia. Być może już za dwa tygodnie rozpocznie rehabilitację. „Niewykluczone, że ćwiczenia sprawią, że stanie na nogi, ale trzeba się liczyć z tym, że pozostanie sparaliżowany” – stwierdził. Pacjent nie może na razie mówić, bo jest podłączony do respiratora.

Przypomnijmy, że Koch do szpitala trafił po udziale w show Wetten, dass..?, emitowanym w niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Jego zadaniem było przeskoczyć przez samochody za pomocą przymocowanych do nóg amortyzatorów teleskopowych.

[Gazeta.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł