Kuchenne rewolucje, Tylko Muzyka 03, Tylko Muzyka 04

Magda Gessler najbardziej dochodową celebrytką 2012 roku

Magda Gessler | fot. TVN

Dom mediowy PanMedia Western przeanalizował przychody reklamowe telewizji pod kątem najbardziej dochodowych celebrytów w całym 2012 roku. Najwięcej dochodowa okazała się Magda Gesler, która dla TVN zarobiła 131,6 mln zł.

Magda Gessler | fot. TVN
Magda Gessler | fot. TVN

W rankingu ujęto przychody reklamowe przypadające na wszystkie premiery i powtórki programów, jakie emitowane były od początku stycznia do 16 grudnia 2012 roku. W tym czasie najwięcej – 131,6 mln zł – zarobiła Magda Gessler i prowadzony przez nią w TVN reality show „Kuchenne Rewolucje” – czytamy na łamach Press.

– Po części wynika to z dość dużej liczby bloków oraz spotów reklamowych, które zostały wyemitowane – przy „Kuchennych rewolucjach” pokazano ponad 5800 reklam. Druga przyczyna sukcesu tego programu tkwi w dobrym czasie emisji – zarówno premierowe jak i powtórkowe odcinki pokazywane są w prime time. Warto zaznaczyć, że program ten znajduje się także w pierwszej szóstce pod względem najwyższej średniej oglądalności spotu oraz najwyższego średniego kosztu spotu – komentuje Michał Bakalarczyk, ekspert od rynku telewizyjnego, senior media planner/buyer w domu mediowym PanMedia Western.

Na drugim miejscu rankingu znalazła się Ewa Drzyzga, prowadząca talk-show „Rozmowy w toku” w TVN, która zarobiła dla stacji TVN blisko 102 mln zł.

Na trzecim miejscu uplasowali się jurorzy i prowadzący program Polsatu „Must be the Music” – Andrzej Sztaba, „Kora”, Urszula Zapędowska, Wojtek Łozowski, Maciej Rock i Paulina Sykut. Zarobili oni dla Polsatu 98 mln zł.

[Press.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł