Dwa Światy

Trwają rozmowy w sprawie reaktywacji „Dwóch Światów”. Która stacja pokaże program?

Logo programu Dwa Światy

Trend reaktywacji popularnych programów sprzed lat może sprawić, że kolejne widowisko zyska szansę, by ponownie zawitać na ekrany telewizorów. Mowa o reality show „Dwa Światy”, który przed 16 laty emitowała telewizja Polsat.

„Dwa Światy” były pierwszym polskim reality show (opartym na polskim pomyśle). W 2001 roku powstała pierwsza i jedyna edycja formatu, emitowana przez telewizję Polsat. Widowisko było wówczas odpowiedzią na „Big Brothera”, emitowanego na antenie TVN.

W show „Dwa Światy” brali udział uczestnicy podzieleni na biednych i bogatych. Najpierw uczestnicy zamieszkali w luksusowym domu, m.in: z jacuzzi, stołem bilardowym i pingpongowym oraz możliwością zamawiania dań z dowolnej restauracji. Po tygodniu przenieśli się do domu wiejskiego, po drugiej stronie stawu, który był przeciwieństwem poprzedniego. Zawodnicy musieli sami gotować, prać, spać na sianie – chyba, że uszyli sobie pościel. Za jeden dzień takiego życia każdy dostawał tysiąc złotych. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów, którzy wybierali gracza mającego wrócić do domu luksusowego. Za pobyt w nim uczestnik płacił tysiąc złotych. Gdy uczestnikowi brakowało pieniędzy, by dalej mieszkać w obiekcie luksusowym, mógł je pożyczyć od innego zawodnika. Jeśli nie udało mu się pozyskać środków, był eliminowany z dalszej gry.

Po latach „Dwa Światy” mają szansę wrócić na ekrany. Rozmowy w tej sprawie toczą się między licencjodawcą, Grupą ATM, a jednym z polskich nadawców. Wiadomo już, że reaktywowana wersja „Dwóch Światów” na pewno nie pojawi się na antenie Polsatu. Wskrzeszeniem show zainteresowana jest Telewizja Publiczna.

– „Dwa Światy” to program, którego potencjał nie został w pełni wykorzystany. Trwają rozmowy w sprawie jego kontynuacji – mówi otwarcie Jacek Kurski, prezes TVP. – Myślę, że kilka zmian w strukturze tej pozycji programowej sprawi, że wpisze się on w misyjny charakter Telewizji Publicznej – dodaje.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jako miejsce realizacji drugiej edycji „Dwóch Światów” miałby zostać użyty obiekt, który wcześniej został zbudowany na potrzeby czwartej edycji „Big Brothera”. Dawny kompleks, w którym niegdyś realizowano „Dwa Światy”, już nie istnieje. Obecnie na jego miejscu znajduje się przedszkole.

Jeśli rozmowy między TVP a licencjodawcą zakończą się pomyślnie, pod koniec maja ruszą castingi do „Dwóch Światów 2”. Program miałby pojawić się jesienią na antenie TVP2.

Dodano 02.04.2017:
Powyższy artykuł stanowi żart primaaprilisowy
Poprzedni artykułNastępny artykuł