USA: wielki powrót teleturnieju „Who Wants to Be a Millionaire?”

W niedzielę, po kilku latach przerwy, w USA w prime-time wyemitowano pierwszy odcinek nowej edycji modern game show „Who Wants to Be a Millionaire?” („Milionerzy”).

Amerykańska edycja programu pojawiła się po raz pierwszy na antenie 16 sierpnia 1999 roku w stacji ABC. Program bił rekordy popularności, ale po kilku latach jego popularność zaczęła spadać i w 2002 roku show został zdjęty z prime-time, by od tej pory być emitowany w godzinach dziennych, w okrojonej, 30-minutowej wersji. Teraz, po 10 latach od debiutu, „Milionerzy” powrócili w USA do kompletnej formuły i znów można ich oglądać w prime-time. Format został reaktywowany i nie obyło się bez modyfikacji w przebiegu rozgrywki. Czytaj

Justin Timberlake producentem „The Phone”

Justin Timberlake będzie producentem nowego programu stacji MTV: „The Phone”, który powstanie na podstawie holenderskiego show.

Zabawa rozpoczyna się, gdy dwa ukryte gdzieś w mieście telefony komórkowe zaczynają dzwonić. Osoby, które zdecydują się odebrać telefon zostaną zaproszone do gry. Decyzję będą musiały podjąć w ciągu 5 sekund. Jeśli postanowią wziąć udział w programie, dostaną do wykonania zadanie, które będą musiały wykonać w określonym czasie. Wygrywa osoba, która skończy pierwsza. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną.

„Nowe pomysły są podstawą naszego działania. ‚The Phone’ jest właśnie takie. Co tydzień będziemy mieli nowy pełen akcji mini-film” – wyjaśnił wiceszef MTV, Tony Disanto.

[Megafon.pl]

Śmierć w programie reality

Siedmiu uczestników urugwajskiego reality show zginęło podczas wykonywania jednej z konkurencji. W programie „Wyzwanie dla serca”, zawodnicy podejmują się realizacji trudnych zadań. Tym razem polegało ono na ciągnięciu po torach pociągu, złożonego z lokomotywy i dwóch wagonów. Niestety, pojazd niespodziewanie rozpędził się i przejechał uczestników. Czytaj

Upokarzający reality show

Jedna z niemieckich stacji telewizyjnych pokazuje jak daleko ludzie potrafią posunąć się dla pieniędzy. W programie uczestnikom oferuje się wysokie nagrody pieniężne w zamian za publiczne upokorzenie. Reality show nosi nazwę „Munich-based Neun Live’s”. Do tej pory jeden z zawodników został namówiony do zdjęcia ubrania i udania się na spacer z psem wokół centrum handlowego, idąc przy tym na czworakach. Inny uczestnik zgodził się na zjedzenie psiego pokarmu i lizanie ruchomych schodów. Nagrody są uzależnione od trudności zadania.

[Onet.pl]