Big Brother

Nie żyje Grzegorz Miecugow, dziennikarz i prowadzący pierwszą edycję „Big Brothera”

Grzegorz Miecugow jako prowadzący program "Big Brother" | fot. TVN

Grzegorz Miecugow, dziennikarz i prezenter telewizyjny stacji TVN24, zmarł w sobotę 26 sierpnia, w wieku 61 lat – poinformowała telewizja. Miecugow zmarł na skutek choroby nowotworowej, z którą walczył od kilku lat.

Grzegorz Miecugow chorował na raka płuc. – Jest OK. Coś tam jeszcze siedzi, ale jest dobrze. Będę zdrowy – mówił w 2012 roku. W maju bieżącego roku poinformował, że czeka go operacja. – Pytanie, czy jest to operacja banalna, polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie – powiedział. Stacja TVN w informacji o śmierci Miecugowa podkreśliła, że dziennikarz już w marcu przyznawał, że „może być bardzo ciężko chory”.

Grzegorz Miecugow był związany z telewizją TVN od 1997 roku, czyli początku jej istnienia. Był jednym z gospodarzy programu „Szkło kontaktowe” i prowadził rozmowy w „Inny Punkt Widzenia” w TVN24. Wcześniej dla TVN współtworzył „Fakty” oraz w 2001 roku prowadził – wspólnie z Martyną Wojciechowską – pierwszą polską edycję „Big Brothera”.

Ostatnią funkcją, jaką pełnił – oprócz prowadzenia „Szkła Kontaktowego” i innych programów – była funkcja dyrektora publicystyki TVN24.

[Business Insider]

Poprzedni artykułNastępny artykuł