Teleturnieje

Makabryczny wypadek podczas niemieckiego show na żywo

Samuel Koch wykonuje skok, który skończył się dla niego urazem kręgosłupa | Foto: J. Hermann

Do groźnego wypadku doszło w trakcie emisji popularnego programu Wetten dass…? w niemieckiej telewizji publicznej ZDF. W wyniku upadku uczestnik nadawanego na żywo reality show doznał obrażeń kręgów szyjnych i obecnie jest w śpiączce farmakologicznej.

Samuel Koch wykonuje skok, który skończył się dla niego urazem kręgosłupa | fot. J. Hermann
Samuel Koch wykonuje skok, który skończył się dla niego urazem kręgosłupa | fot. J. Hermann

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, gdy 23-letni Samuel Koch miał za zadanie przeskoczyć przez pięć samochodów z pomocą przymocowanych do nóg amortyzatorów teleskopowych. Mężczyzna z powodzeniem przeskoczył pierwszy z samochodów. Drugi skok przerwał, trzeci udało mu się wykonać, jednak po przeskoczeniu czwartego auta, którym jechał jego ojciec, uczestnik padł na ziemię bez ruchu. Zawodnikiem natychmiast zajęli się obecni na planie lekarze.

W tym czasie odcinek oglądało przed telewizorami 8 milionów widzów. Emisję programu przerwano po raz pierwszy w jego 30-letniej historii.

W niedzielę Wolfgang Raab – dyrektor szpitala uniwersyteckiego w Duesseldorfie, poinformował, że Samuel Koch doznał skomplikowanych urazów kręgosłupa szyjnego, przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Program rozrywkowy Wetten dass…?, znany w polskiej wersji jako Załóż się!, jest jednym z najpopularniejszych show publicznej telewizji ZDF. Jego uczestnicy podejmują wyzwanie od producentów, próbując wykonać zadanie z pozoru niewykonalne, a prowadzący zakłada się z zaproszoną do programu gwiazdą o to, czy wykonanie zadania zakończy się sukcesem.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł