Dancing with the Stars

Polski tancerz walczy o wygraną w argentyńskim „Tańcu z Gwiazdami”

El Polaco na parkiecie programu "Taniec z Gwiazdami" w Argentynie | fot. YouTube

Ezequiel Ćwirkaluk, piosenkarz znany pod pseudonimem El Polaco, walczy o wygraną w dwunastym sezonie argentyńskiego „Tańca z Gwiazdami”.

W trwającej, dwunastej edycji argentyńskiego „Bailando por un Sueño” uczestniczy 27 par. Wśród nich znalazł się 30-letni Polak Ezequiel Ćwirkaluk. El Polaco jest piosenkarzem, który ma matkę Polkę oraz ojca Argentyńczyka. Już samym pseudonimem Ezequiel Ćwirkaluk podkreśla przywiązanie do naszego kraju.

Piosenkarz już po raz drugi uczestniczy w programie „Taniec z Gwiazdami”. Sezon wcześniej zajął drugie miejsce w finale, gdzie tańczył z Bárbarą Silenzi. W bieżącym wyścigu o wygraną partnerowała mu Chiara Mea, którą po dwóch odcinkach zastąpiła Sol Báez.

El Polaco i Chiara Mea nie zdobywali przychylności jurorów. W pierwszym odcinku ich taniec został oceniony najgorzej przez jurorów, którzy za disco przyznali im tylko 13 punktów.

W przeciwieństwie do polskiej wersji programu „Taniec z Gwiazdami”, w Argentynie możliwy jest ponowny udział celebrytów w konkursie. Co więcej, taneczny show transmitowany jest przez tamtejszą telewizję niemal codziennie, a każdy z odcinków cieszy się sporą oglądalnością.

El Polaco, czyli Ezequiel Ćwirkaluk, wydał do tej pory dziesięć płyt, z czego najnowsza pt. „Sólo los fuertes saben esperar” ukazała się w 2014 roku. Do największych przebojów piosenkarza należą utwory „Sola otra vez” i „Deja de llorar”. W polskich mediach zasłynął dzięki nagraniu piosenki „La zurda de oro”, dedykowanej argentyńskiemu piłkarzowi Leo Messiemu.

[Plejada]

Poprzedni artykułNastępny artykuł