Showmag.info

Reality TV: podsumowanie roku 2011

Reality-TV.pl: podsumowanie roku 2011

Dobiega końca rok 2011. Jak ostatnie 365 dni wyglądało w świecie reality TV? O czym było głośno, co wzbudziło największe kontrowersje, co przywołało wspomnienia? Czas na małe podsumowanie.

Rok 2011 kontrowersyjnie

Adam Nergal Darski | fot. photobucket.com
Adam Nergal Darski | fot. photobucket.com

Jeśli wziąć pod uwagę najgłośniejsze wydarzenia roku 2011 w świecie reality TV, to ten rok należał do Adama „Nergala” Darskiego. Głośny tekst Biskup atakuje „Nergela”: „W TVP zatrudniono wyznawcę satanizmu” popularność przyniósł przede wszystkim „Nergalowi”.

Kontrowersje przyniosła także druga edycja „Top Model”. Najpierw, gdy ogłoszono, że w programie weźmie udział hermafrodyta, a także gdy oskarżono twórców show o poniżanie i molestowanie uczestniczek.

Gorącym wydarzeniem była również sprawa finału „Wipeout”. Realizowany przez kilka krajów program miał innych zwycięzców zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.

Rok 2011 sentymentalnie

Piotr Lato, Manuela Jabłońska i Piotr Gulczyński | fot. East News
Piotr Lato, Manuela Jabłońska i Piotr Gulczyński | fot. East News

Swoje 10-lecie w tym roku świętowały aż dwa programy rozrywkowe. W Polsce minęła dekada od emisji pierwszej edycji „Big Brothera” w telewizji TVN. Z kolei amerykanie obchodzili 10-lecie emisji reality show „The Amazing Race”.

Nie zapominajmy, że małe święto obchodził także portal Reality-TV.pl – naszemu serwisowi stuknęło równe 10 lat.

Mijający rok to także smutna informacja o postępie choroby, która dotknęła zwyciężczynię polskiej edycji „Kawalera do wzięcia”.

Rok 2011 jako powód do wstydu

Uczestnicy ukraińskiej edycji Big Brothera | fot. Endemol
Uczestnicy ukraińskiej edycji Big Brothera | fot. Endemol

Polacy mieli także dużo powodu do wstydu. Dwukrotnie w tym roku okradziono u nas uczestników programu „The Amazing Race”. Najpierw ofiarą kieszonkowców padli uczestnicy edycji australijskiej, a następnie drużyny, które przybyły z Izraela.

Szczęścia nie miała także Magda Gessler. Ekipa „Kuchennych Rewolucji” najpierw musiała zmierzyć się z komornikiem, a później również padła ofiarą złodziei.

Na koniec doniesienie ostatnich dni: polska ekipa producentów poniosła sromotną klęskę przy wprowadzeniu „Big Brothera” na ukraiński rynek: program najprawdopodobniej zniknie z anteny już po pierwszym sezonie.

Rok 2011 na świecie

Dziennikarze z holenderskiego programu Króliki Doświadczalne zjedli po kawałku... siebie | fot. YouTube
Dziennikarze z holenderskiego programu Króliki Doświadczalne zjedli po kawałku… siebie | fot. YouTube

W 2011 roku nie zabrakło kontrowersyjnych i niekiedy szokujących doniesień ze świata. Uczestniczka niemieckiego „Big Brothera” zmarła po szóstej operacji powiększania piersi, po raz pierwszy w historii „Tańca z Gwiazdami” w show zatańczyła para mężczyzn, a w Indonezji – w programie na żywo – aresztowano uczestnika tamtejszej edycji „Big Brothera”.

Na koniec roku pojawiło się kontrowersyjne wideo, w którym na oczach jurorów i publiczności grupa osób okaleczała się w hinduskim talent-search show „Are You Ready?”, zaś w USA 13-letnia uczestniczka amerykańskiej edycji „The X Factor” wpadła w histerię, gdy została wyeliminowana.

Jednak najbardziej kontrowersyjna wiadomość napłynęła z Holandii. Tamtejsi dziennikarze dokonali aktu kanibalizmu, decydując się w programie telewizyjnym na spożycie po kawałku swoich własnych ciał.

A co dla Was należało do najciekawszych, najbardziej wzruszających czy najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń mijającego roku?

Poprzedni artykułNastępny artykuł