Big Brother

Indonezja: uczestnik „Big Brothera” aresztowany w programie na żywo

Uczestnik indonezyjskiego Big Brothera aresztowany w programie na żywo | fot. Trans TV

„Big Brother” po raz kolejny przekracza granice. Kiedyś kontrowersje budziły osoby homoseksualne, biorące udział w programie. W kolejnych latach nie zabrakło seksu przed kamerami, a nawet i porodu. W widowisku wzięły już udział osoby transseksualne, bezdomni, a także nosiciele wirusa HIV. Producenci indonezyjskiego „Big Brothera” poszli o krok dalej i zaserwowali widzom nowe atrakcje: w programie na żywo zdecydowali wprowadzić do Domu Wielkiego Brata ochronę i aresztować jednego z uczestników.

Uczestnik indonezyjskiego Big Brothera aresztowany w programie na żywo | fot. Trans TV
Uczestnik indonezyjskiego Big Brothera aresztowany w programie na żywo | fot. Trans TV

Pierwsza indonezyjska edycja „Big Brothera” emitowana jest od 10 kwietnia. Podobnie jak w innych odsłonach show, w programie kilkanaście nieznanych sobie osób rywalizuje o sympatię telewidzów i główną nagrodę.

W połowie czerwca w reality show miało miejsce zdarzenie, którego do tej pory nie zobaczyli widzowie żadnego z krajów, w których emitowany był „Big Brother”. Jeden z uczestników, 23-letni doktor Boris Erwin Putra „Luthfie” Simbolon, został aresztowany. Widzowie w specjalnym programie na żywo mogli zobaczyć, jak do Domu Wielkiego Brata wkracza ochrona. Zgromadzonym w salonie mieszkańcom i widzom przed telewizorami zaprezentowano materiał filmowy dotyczący przestępstw, jakich miał się dopuścić „Luthfie”.

W związku z naruszeniem regulaminu programu, „Luthfie” został karnie usunięty z programu, a następnie wyprowadzony przez ochronę. Tłumy zgromadzone przed Domem Wielkiego Brata obserwowały jak oskarżony o defraudację mężczyzna wsiada do samochodu i jest oddawany w ręce władz. Nie zabrakło kamer telewizyjnych i fotoreporterów.

Na zorganizowanej później konferencji prasowej powiedziano, że wraz z momentem startu „Big Brothera” i zamieszkaniu Simbolona w Domu Wielkiego Brata, zaczęły napływać informacje o oszustwach, których miał się dopuścić. Obecnie „Luthfie”  przebywa w areszcie.

Wśród widzów reality show pojawiły się głosy oburzenia, że kosztem podejrzanego mężczyzny telewizja Trans TV zdecydowała urządzić z aresztowania wielkie show i tym samym zwiększyć swoją oglądalność.

A Wy co myślicie o działaniach indonezyjskiej stacji telewizyjnej?

Poprzedni artykułNastępny artykuł