The Amazing Race 01, The Amazing Race 19

10 lat „The Amazing Race”

Logo pierwszej edycji The Amazing Race

Reality show „The Amazing Race” obchodzi swoje wielkie święto. Wczoraj programowi stuknęło okrągłe 10 lat.

Logo pierwszej edycji The Amazing Race
Logo pierwszej edycji The Amazing Race

„The Amazing Race” to jeden z trzech, oprócz „Survivor” i „Big Brothera”, czołowych reality shows amerykańskiej stacji CBS. W poniedziałek widowisko obchodziło swoje 10 urodziny. Dokładnie 10 lat temu, 5 września 2001 roku, wyemitowano pierwszy odcinek formatu.

Program, w którym kilkanaście drużyn bierze udział w wyścigu dookoła świata po milion dolarów, zaskarbił sobie sympatię widzów na całym świecie. I to pomimo faktu, że show zadebiutował w dość trudnym czasie, bo emisja drugiego odcinka została opóźniona o tydzień z powodu wydarzeń mających miejsce 11 września 2001 roku.

Podczas 10 lat emisji wielokrotnie zmieniano dzień emisji formatu: początkowo „The Amazing Race” emitowany był w środy, następnie w czwartki, we wtorki i w niedziele.

Mimo to, widownia okazała się wyjątkowo wierna: program wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i ma na swoim koncie siedem statuetek Emmy, które powędrowały także na konto prowadzącego Phila Keoghana (zanim zaczął prowadzić „The Amazing Race”, przegrał casting na gospodarza amerykańskiej wersji „Survivor”).

Do tej pory program „The Amazing Race” („Niesamowity Wyścig”), początkowo noszący tytuł „Race Around the World” („Wyścig dookoła świata”), doczekał się już osiemnastu edycji w USA oraz kilkunastu odsłon w innych częściach świata (w Ameryce Łacińskiej, Australii, Azji, Brazylii, Chinach i Izraelu).

Przypomnijmy, że już 25 września w CBS zadebiutuje dziewiętnasta amerykańska edycja reality show.

Dla przypomnienia, poniżej możecie zobaczyć pierwszy odcinek pierwszej edycji „The Amazing Race”:

O „The Amazing Race” możecie porozmawiać na naszym forum dyskusyjnym.

Poprzedni artykułNastępny artykuł