The Amazing Race: The Race to the Million

Uczestnicy „The Amazing Race” okradzeni w Polsce! Po raz DRUGI!

Uczestniczki izraelskiej edycji The Amazing Race zostały okradzione w polskim pociągu | fot. Channel 2

Dopiero co pół roku temu pisaliśmy, że uczestnicy australijskiej edycji „The Amazing Race” padli w Polsce ofiarą złodziei, a teraz mamy kolejny powód do wstydu. Po raz drugi w historii programu jedna z drużyn została okradziona. I po raz drugi stało się to… w Polsce.

Uczestniczki izraelskiej edycji The Amazing Race zostały okradzione w polskim pociągu | fot. Channel 2
Uczestniczki izraelskiej edycji The Amazing Race zostały okradzione w polskim pociągu | fot. Channel 2

W minionym tygodniu izraelska stacja telewizyjna Channel 2 pokazała w dwóch odcinkach relację z pobytu w Polsce uczestników drugiej edycji „The Amazing Race” („HaMerotz LaMillion”). Akcja etapu, realizowanego 7 kwietnia tego roku, toczyła się w Krakowie i w Wieliczce (przeczytaj relację).

Niestety, Polska po raz kolejny nie wypadła w najlepszym świetle. Po zakończeniu etapu drużyny udały się na Dworzec Główny w Krakowie, skąd wyruszyły koleją do kolejnego miejsca przeznaczenia – Czech.

W pociągu PKP Intercity jedną z drużyn spotkała niemiła niespodzianka. Dwie uczestniczki – Bar i Inna – zostały okradzione. Dziewczyny straciły portfel, a co za tym idzie – wszystkie pieniądze. Zdesperowane kobiety musiały chodzić po przedziałach i prosić podróżnych o pomoc finansową. Nie wszyscy byli skorzy podarować im pieniądze. Na szczęście Bar i Ina zdołały zebrać wystarczającą ilość koron i złotówek, by móc kontynuować podróż.

Bardzo podobnie wyglądało zdarzenie sprzed roku, kiedy to do naszego kraju przybyło sześć drużyn, uczestniczących w „The Amazing Race: Australia”. Zawodnicy dotarli do nas koleją z Czech. Dla jednej z drużyn – surferów Tylera i Nathana, podróż nie należała do najprzyjemniejszych. W pociągu zmierzającym do Krakowa obaj zostali okradzeni podczas snu. Dwaj mężczyźni (nie wiadomo, jakiej byli narodowości, ale kradzież miała miejsce na terytorium Polski) zabrali ich plecaki, zawierające pieniądze i paszporty. Tyler i Nathan stanęli przed groźbą eliminacji z widowiska, gdyż wyścig nie może być kontynuowany przy utracie dokumentów. Surferzy zdecydowali poszukać swojego bagażu w innych wagonach. W końcu udało im się odnaleźć plecaki wraz z dokumentami. Niestety, pieniądze zostały skradzione i na tym etapie Tyler i Nathan musieli sobie radzić bez jakichkolwiek finansów.

Najwyraźniej pobyt w Polsce nie służy uczestnikom programu „The Amazing Race”. Przybywające do nas drużyn ciągle mają problemy komunikacyjne z Polakami, a dwa z trzech pobytów w naszym kraju (do tej pory show realizowali u nas Amerykanie, Australijczycy i Izraelczycy) zakończyły się kradzieżą.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polska znajduje się na trasie amerykańskiego „The Amazing Race 20”, którego realizacja ruszyła w miniony w weekend. Czy Waszym zdaniem uczestnicy show powinni mieć się na baczności?

Czekamy na Wasze komentarze. I nie zapominajcie, że o „The Amazing Race” możecie porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł