Kuchenne rewolucje

Ekipa „Kuchennych Rewolucji” okradziona!

Magdalena Gessler | Foto: TVN

Ekipa filmowa realizująca piąty sezon „Kuchennych Rewolucji” Magdy Gessler straciła 12 kart pamięci z materiałami wideo. Ukradziono je z otwartego auta.

Magdalena Gessler | Foto: TVN
Magdalena Gessler | Foto: TVN

Magda Gessler do Nowego Sącza przyjechała w poniedziałek, 28 listopada. Wraz z ekipą, w pizzerii na osiedlu Wojska Polskiego, kręciła kolejny odcinek piątej edycji „Kuchennych Rewolucji”, którą od marca będzie można oglądać na antenie TVN.

Dwa dni później znana restauratorka i jej ekipa padli ofiarą złodzieja. – Z samochodu zaparkowanego przy ul. Wiśniowieckiego około godziny 23:00 zostało skradzionych 12 sztuk kart pamięci XD Cam Son. Samochód, w którym znajdowały się karty, był otwarty – relacjonuje serwisowi NaSygnale.pl st. sierż. Paweł Grygiel z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Karty znajdowały się w etui, podobnym do tego, w jakim przechowywane są aparaty fotograficzne. Wszystko wskazuje na to, iż złodziej myślał, że kradnie właśnie taki sprzęt. Przestępstwo zostało zgłoszone sądeckiej policji następnego dnia. Ekipa filmowa zorientowała się dopiero ok. godziny 14:00, że sprzętu nie ma w aucie. Straty wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na szczęście, dwa dni temu policja odzyskała skradzione karty pamięci. – Policjanci dostali zawiadomienie, gdzie mogą znajdować się porzucone nośniki. Pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli skradziony sprzęt – poinformował policjant.

Prawdopodobnie złodziej zauważył, że są to karty z kamer używanych przy nagrywaniu programów telewizyjnych i bez specjalistycznego sprzętu nie nadają się do użytkowania.

[nasygnale.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł