Showmag.info

Reality TV: podsumowanie roku 2016

Reality TV: podsumowanie roku 2016

Dobiega końca rok 2016. Z tej okazji przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 366 dni w świecie reality TV.

Rok 2016 kontrowersyjnie

Prowadząca program "Naked Attraction" | fot. Channel 4
Prowadząca program „Naked Attraction” | fot. Channel 4

W 2016 roku największe kontrowersje wzbudził w Polsce nowy program TVN pt. „Ślub od pierwszego wejrzenia” – projekt, w którym uczestnicy biorą ślub w ogóle się nie znając. Z kolei na świecie kontrowersje toczyły się wokół formatu „Naked Attraction”, w którym uczestnicy dokonują wyboru partnera na podstawie wyglądu… genitaliów, a także wobec nowego show „Game2: Winter” – programu, który teoretycznie miałby pozwolić uczestnikom na dokonywanie gwałtów czy mordów.

Nie zabrakło także kontrowersji wokół samych uczestników reality show. W Stanach Zjednoczonych głośno było o tym, że rodzina, która brała udział w „Extreme Makeover: Home Edition”, pozbyła się adoptowanych dzieci po zakończeniu prac remontowych w ich domu, a Michael Skupin, uczestnik „Survivor”, stanął przed sądem za posiadanie dziecięcej pornografii oraz prowadzenie nielegalnej działalności i wyłudzeniami finansowymi. Z kolei uczestniczka reality show „Jestem w ciąży i… (Mam 55 lat)” („I’m Pregnant and…”) została aresztowana po tym, jak jej syn skatował siostrę na śmierć. Tymczasem w Polsce spekulowano, czy Beata z programu „Rolnik szuka żony 3” jest „czarną wdową”, zamieszaną w śmierć kilku mężczyzn.

Rok 2016 kolejnym rokiem powrotów znanych formatów

Jury programu "Idol" | fot. Polsat
Jury programu „Idol” | fot. Polsat

Po licznych powrotach do znanych formatów w 2014 i 2015 roku, taka sama tendencja utrzymała się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. TVN dokonała reaktywacji reality show „Agent”, a TVP2 wskrzesiła program „Bake Off – Ale ciacho!”. Na przyszły rok telewizja Polsat planuje nową edycję „Idola”, TVN zapowiada powrót teleturnieju „Milionerzy”, a TTV będzie reaktywować „Naukę jazdy”.

Rok 2016 – ci, którzy odeszli

Kuba Chaba | fot. oficjalna strona zespołu
Kuba Chaba | fot. oficjalna strona zespołu

W mijającym roku odeszło wiele osób związanych z programami reality show. W maju w wypadku samochodowym zginął Rickey E. Smith Junior, finalista drugiej edycji amerykańskiego „Idola”. W czerwcu została zastrzelona Christina Grimmie – finalistka amerykańskiego „The Voice 6”. W lipcu śmierć poniosła Aimee Spencer. Uczestniczka „Ekipy z Newcastle” wypadła z okna na pierwszym piętrze mieszkania w Brighton. Z kolei w październiku w wypadku samochodowym zginął Kuba Chaba, uczestnik show „Tylko Muzyka 4”.

A co dla Was należało do najważniejszych wydarzeń mijającego roku?

Poprzedni artykułNastępny artykuł