Bake Off - Ale ciacho!, Kochanie, ratujmy nasze dzieci

TVP2 pokaże polskie edycje programów „Honey We’re Killing The Kids” i „The Great Bake Off”

Logo programu "Honey, We're Killing the Kids"

Telewizja Polska zaadaptuje dwa formaty telewizyjne kupione od BBC Worldwide: „Honey We’re Killing The Kids” i „The Great Bake Off”.

Pierwszy show – „Kochanie, zabijamy nasze dzieci” („Honey We’re Killing The Kids”), ma zmieniać złe nawyki żywieniowe. W programie psycholog dziecięcy odwiedza uczestniczące w audycji rodziny, które prowadzą niezdrowy tryb życia i pokazuje im, do czego mogą doprowadzić w przyszłości złe nawyki ich dzieci. W trakcie programu widzowie obserwują, jak rodzina wciela w życie rady fachowców.

Prace nad polską wersją nadzorował do tej pory Maciej Chmiel (odwołany kilka dni temu szef TVP2). TVP jest na etapie kompletowania eskpertów. Nie rozpoczęto jeszcze naboru na uczestników, dlatego nie jest pewne, czy reality show znajdzie się w jesiennej ramówce stacji.

Reality show „Honey, We’re Killing the Kids” był emitowany na antenie BBC Three do 2007 roku. Brytyjski nadawca zrealizował cztery edycje programu. Format został sprzedany do ponad 10 krajów i doczekał się emisji min. w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, na Ukrainie i w Rosji.


W drugiej audycji pt. „Ale ciacho!” („The Great British Bake Off”) widzowie zobaczą rywalizację cukierników-amatorów. Będzie to dziesięcioodcinkowy show kulinarny. Dwunastu uczestników, wyłonionych w drodze castingu, będzie rywalizować ze sobą przygotowując ciasta i inne wypieki. Ich pracę ocenią eksperci z dziedziny cukiernictwa, a co tydzień jedna osoba odpadnie z gry. Zwycięzca otrzyma tytuł Króla Wypieków.

TVP2 poszukuje uczestników, którzy wezmą udział w programie. Na razie stacja nie zdradza składu jury oraz prowadzących program.

Reality show oparty jest na brytyjskim formacie „The Great British Bake Off”, który był emitowany na antenie BBC Two.

W latach 2012-2013 format doczekał się w Polsce dwóch sezonów – emitowała go stacja TLC pod nazwą „Polski turniej wypieków”. Show realizował Endemol Shine Polska. „Polski turniej wypieków” prowadzili Piotr Gąsowski i Marta Grycan (sezon pierwszy) oraz Piotr Gąsowski i Katarzyna Skrzynecka (sezon drugi), a postępy uczestników oceniali Bożena Sikoń, szefowa pracowni cukierniczej tortownia.pl oraz mistrz świata w cukiernictwie Tomasz Deker.

Trzeci sezon show „Ale ciacho!” ma zadebiutować na antenie TVP2 jesienią.

[Press]

Poprzedni artykułNastępny artykuł