Reality game shows

Gwałt i morderstwo dozwolone w nowym rosyjskim reality show?

Logo programu "Game2: Winter"

W Rosji powstaje reality show „Game2: Winter”, który – jak donoszą media – ma pozwolić uczestnikom na dopuszczanie się wszystkich czynów, takich jak np. gwałt i morderstwo.

„Game2 Winter” to reality show, który ma być sprawdzianem umiejętności przeżycia. 60 uczestników (30 kobiet i 30 mężczyzn), będzie musiało mieszkać przez 9 miesięcy na Syberii w lesie, gdzie żyją dzikie i groźne zwierzęta. To miejsce, w którym temperatura spada do minus 40 stopni Celsjusza.

By wziąć udział w widowisku należy zapłacić 165 tysięcy dolarów i mieć ukończone 18 lat. Do tej pory znalazło się 60 chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w reality show. Twórca programu, Jewgienij Piatkowski (znany przemysłowiec, który zainwestował w program 16,2 mln dolarów) jest zdania, że format wzbudził zainteresowanie wśród bogatych i lubiących ryzyko.

Wszyscy uczestnicy przejdą specjalne szkolenie prowadzone przez komandosów ze Specnazu. Podczas programu będą mogli mieć noże, ale zabroniono posiadania broni palnej. W każdym tygodniu uczestnicy będą mogli poprosić widzów o jakiś przedmiot, który pomoże im przetrwać.

Osoby biorące udział w formacie zgodzą się na uczestnictwo na własną odpowiedzialność i będą musiały podpisać stosowne dokumenty. Mają mieć pełną świadomość, że mogą nie wyjść z programu żywi. W oficjalnej zapowiedzi czytamy, że uczestnicy będą mogli stosować wszelkie używki, a także będą mogli dokonywać gwałtów i morderstw. Jednak w przypadku popełnienia przestępstwa na plan zostanie wezwana policja, a dany uczestnik zostanie aresztowany i będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny zgodnie z rosyjskim prawem.

W razie sytuacji kryzysowej uczestnicy będą zdani na siebie: dotarcie na miejsce realizacji programu może zająć nawet 1,5 godziny lotu helikopterem, co dodatkowo jest uwarunkowane warunkami atmosferycznymi.

Akcja show ma rozgrywać się na terenie o wielkości 900 hektarów, na którym rozlokowanych zostanie 2 tys. kamer, przy jednoczesnym braku ekipy filmującej (wszystkie kamery mają być statyczne). Uczestnicy mają też być wyposażeni w przenośne rejestratory. Wszystkie wydarzenia w programie będą transmitowane 24 godziny na dobę w Internecie.

Widowisko ma być dostępne na całym świecie w języku francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, chińskim i arabskim.

Dla zwycięzcy przewidziano 1,6 mln dolarów nagrody.

Show ma wystartować 1 lipca 2017 roku. Finał wyznaczono na 1 kwietnia 2018 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł