Dokumentalne

Uczestniczka reality show aresztowana po tym, jak jej syn skatował siostrę na śmierć

Kathleen Marie Steele została aresztowana | fot. Pinellas County Sheriff's Office

Kathleen Marie Steele z Florydy, była uczestniczka reality show „Jestem w ciąży i… (Mam 55 lat)” („I’m Pregnant and…”), zostawiła w samochodzie trójkę małych dzieci: dwóch synów w wieku 6 i 3 lat oraz córeczkę, która na świat przyszła zaledwie 13 dni temu. Gdy kobieta wyszła z auta, by oddać do naprawy swój telefon, najstarszy chłopiec pobił swoją siostrzyczkę. Dziewczynka zmarła. Matka dzieci została aresztowana.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Kobieta razem z dziećmi pojechała minivanem do St. Petersburga na Florydzie. Musiała zabrać swoją córeczkę do pediatry ze względu na kłopoty trawienne dziecka.

Do lekarza weszła z trójką dzieci. Pediatra stwierdził, że nic niepokojącego z dziewczynką się nie dzieje. Kiedy rodzina opuszczała gabinet, najstarszy syn upuścił telefon matki, rozbijając jego ekran. Kolejnym celem podróży był serwis naprawy telefonów komórkowych.

Tę sprawę kobieta postanowiła załatwić sama. Dzieci zostawiła w zamkniętym samochodzie z uchylonymi szybami. Nie było jej 38 minut, a temperatura na zewnątrz sięgała 28 stopni Celsjusza.

Kiedy Steele była w sklepie, najmłodsze dziecko zaczęło płakać. 6-latek wyciągnął siostrę z fotelika i zaczął bić. Jak wyznał na przesłuchaniu, wielokrotnie uderzył główką dziewczynki w sufit vana, upuścił na podłogę i okładał pięściami.

Chłopczyk powiedział mamie, że „coś złego” stało się z małą dziewczynką. Podczas konferencji prasowej Bob Gualtieri – szeryf prowadzący sprawę – powiedział, że Steele zignorowała informację syna i pojechała do jeszcze jednego sklepu. Dopiero w domu miała zauważyć obrażenia dziecka. Zamiast zadzwonić na pogotowie, wezwała sąsiadkę, pielęgniarkę. Ta stwierdziła, że dziecko nie żyje. Zgon oficjalnie stwierdzono w szpitalu.

Dziecko miało m.in. uszkodzoną czaszkę. – Czegoś takiego jeszcze nie widziałem – powiedział szeryf dziennikarzom. Policja stwierdziła, że chłopiec nie jest winny popełnionego czynu. – Błąd popełniła dorosła Kathleen Steele, nie 6-letni chłopiec – podkreślił Gualtieri.

62-letnia Kathleen Marie Steele została aresztowana i ma postawione zarzuty nieumyślnego pozbawienia życia i zaniedbania. Dwójka synów została umieszczona w rodzinach zastępczych.

Przed laty kobieta i jej maż brali udział w reality show „Jestem w ciąży i…” („I’m Pregnant and…”) w odcinku zatytułowanym „Mam 55 lat”. W każdym odcinku widowiska brały udział kobiety, których ciąża okazywała się kontrowersyjna ze względu na różne okoliczności. Widzowie mogli zobaczyć odcinki programu „Jestem w ciąży i…” o takich tytułach jak: „Jestem w więzieniu”, „Jestem bezdomna”, „Jestem bipolarna”, „Jestem dilerem narkotyków”, „Mam HIV”, „Mam raka”, „Mój mąż chce być kobietą”, „Jestem uzależniona od metamfetaminy”.

W latach 2009-2011 powstały 3 sezony formatu, na które łącznie złożyło się 20 odcinków

[Polsat]

Poprzedni artykułNastępny artykuł