Milionerzy

„Milionerzy” po raz trzeci w TVN. Program wraca na antenę

Hubert Urbański jako prowadzący Milionerów | Foto: TVN

TVN po raz kolejny zdecydowała reaktywować teleturniej „Milionerzy”. Nowe sezon programu zadebiutuje na antenie stacji już wiosną 2017 roku.

Reaktywacją „Milionerów” zainteresowane były również TVP i Polsat. Ostatecznie to TVN udało się porozumieć z należącą do Jana Kępińskiego firmą producencką Jake Vision, która posiada licencję na produkcję teleturnieju w Polsce.

To już druga reaktywacja formatu. Wcześniej show było można oglądać w latach 1999-2003 oraz 2008-2010.

Premiera show będzie miała miejsce lutym przyszłego roku na antenie TVN – wówczas kolejni szczęśliwcy otrzymają szansę na zdobycie miliona złotych. Przypomnijmy, że W czasie historii formatu w Polsce pytanie za miliona padło tylko 12 razy. 10 uczestników na tym etapie wycofało się z gry i zachowało po 500 tys. zł. Jeden z zawodników przy ostatnim pytaniu wybrał błędną odpowiedź i wyszedł ze studia z 32 tys. zł. Z kolei główna wygrana w polskiej wersji „Milionerów” padła tylko raz – otrzymał ją w marcu 2010 roku Krzysztof Wójcik.

„Milionerzy” mieli swój debiut w 1999 roku w TVN. Format był emitowany do 2003 roku. W latach 2008-2010 stacja TVN zdecydowała reaktywować show, jednak emisja została anulowana po tym, jak prowadzący Hubert Urbański zdecydował przejść do Telewizji Polskiej (w 2011 roku Urbański został prowadzącym „The Voice of Poland” w TVP2).

– Rezygnując z emisji „Milionerów”, rozważaliśmy powrót tego programu, ale romans Huberta Urbańskiego z Dwójką chyba już ostatecznie przekreśla te plany. Chociaż… ostatnie trzy lata to było drugie życie Milionerów w TVN, może kiedyś będzie trzecie – powiedział wówczas Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Reaktywowaną wersję milionerów ponownie poprowadzi Hubert Urbański. Wg informacji „Super Expressu” podpisał on umowę na prowadzenie trzech sezonów show.

Program wyprodukuje Jake Vision.

Poprzedni artykułNastępny artykuł