Tylko Muzyka 04

Kuba Chaba nie żyje. Uczestnik show „Tylko Muzyka” zginął w wypadku

Kuba Chaba | fot. oficjalna strona zespołu

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym zginął 24-letni Kuba Chaba, perkusista znany z Kapeli Sołtysa z Wąchocka, którą możemy pamiętać z czwartej edycji „Tylko Muzyka”.

Kuba Chaba był perkusistą w zespole Kapela Sołtysa z Wąchocka. W październiku tego roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Rzeszowie. Zginął, jadąc na wykłady. Volvo, którym jechał 24-letni muzyk zderzyło się czołowo z BMW w Głogowie Małopolskim na Podkarpaciu.

– Wszyscy w Wąchocku są wstrząśnięci, bardzo to przeżywamy, to niewyobrażalna tragedia – powiedział w „Echo Dnia Świętokrzyskie” Marian Susfał, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku, w którym powstał zespół Shapeles – druga kapela Chaby.

– Kuba miał cele i pasję. Grał, bo kochał to co robił. Był ambitny, miał wyznaczone konkretne cele, które chciał osiągnąć. A przy tym był uczynny, życzliwy. Wiadomość, która dotarła do Wąchocka z rana, była szokiem, nie możemy się z nią pogodzić – dodał Marek Samsonowski, honorowy sołtys Wąchocka, muzyk, lider Kapeli Sołtysa.

Przypomnijmy, że na etapie castingowym Kapela Sołtysa z Wąchocka w programie „Tylko Muzyka 4” otrzymała cztery głosy na „tak”. Podczas ich występu w utworze „Song o Wąchocku” uśmiechy nie schodziły z twarzy wszystkich jurorów. – Bije z was słoneczne ciepło – cieszył się Wojtek Łozowski, jednak grupa ostatecznie nie znalazła się w półfinałach.

[Interia]

Poprzedni artykułNastępny artykuł