Logo fundacji Stand Up To Cancer

Uczestnicy „Survivor”, „The Amazing Race” i „Big Brothera” walczą z rakiem

Telewizja CBS sfinansuje pierwszy Reality Mud Run, czyli błotny wyścig z udziałem najpopularniejszych uczestników takich programów jak „Survivor”, „The Amazing Race” i „Big Brother”. Zabawa z udziałem publiczności ma pomóc zebrać fundusze na rzecz walczącej z rakiem fundacji Stand Up To Cancer. Czytaj

Zwycięzca „Survivor 3: Africa” zmaga się z rakiem

U 35-letniego Ethana Zohna – gracza piłki nożnej, który w roku 2002 został zwycięzcą „Survivor 3: Africa”, lekarze zdiagnozowali drugie stadium nowotworu – ziarnicę złośliwą.

Przez ostatnie miesiące Ethan odczuwał ciągłe swędzenie skory i cierpiał na nocną potliwość. Rak został wykryty 30 kwietnia, a od ubiegłego piątku Zohn przechodzi przez intensywną chemioterapię, która ma potrwać przez 3 miesiące. Nowotwór umiejscowiony jest w lewej części klatki piersiowej. „To ostateczna gra o przetrwanie i jest tylko jeden możliwy wynik: zwycięstwo. Nie ma innej opcji” – powiedział Zohn. Czytaj

„Survivor 6” od lutego w AXN

Już w lutym stacja AXN rozpocznie emisję szóstej edycji „Survivor”. Kolejna grupa śmiałków będzie walczyć o przetrwanie i milion dolarów.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych powstało 13 edycji programu, a kolejny sezon – „Survivor 14: Fiji”, będzie można oglądać już od 8 lutego. W Polsce telewizja AXN wyemitowała do tej pory 7 edycji programu: pierwszą, drugą, trzecią, czwartą, piątą, dziewiątą i dziesiątą. Pierwszy odcinek „Survivor 6: The Amazon” będzie można zobaczyć 17 lutego o 17:05.

Nominacje do tegorocznych nagród Emmy

17 lipca oficjalnie ogłoszono nominacje do nagród Emmy 2003. O statuetki po raz pierwszy będą walczyć wybitne programy typu reality shows. Dodano nową kategorię, a kandydatami do zwycięstwa są: „AFI’s 100 Years… 100 Passions: America’s Greatest Love Stories”, „Survivor”, „100 Years Of Hope And Humor”, „American Idol” i „The Amazing Race”. Nagrody Emmy przyznawane są w 27 kategoriach. W tym roku uroczystość przyznania statuetek odbędzie się 21 września w Los Angeles.