Bar, Celebrity shows, Survivor 04: Marquesas, Survivor 06: The Amazon, Survivor 08: All-Stars

Wszystko na sprzedaż, czyli śluby gwiazd

Amber Brkich i Rob Mariano biorą ślub | fot. CBS

Celebryci wiedzą jak wykorzystać życiowe wydarzenie jakim jest ślub i uczynić z niego uroczystość publiczną, często zgadzając się na transmisję wydarzenia na ekranach telewizorów. Tak było w przypadku wielu gwiazd i uczestników zagranicznych programów rozrywkowych. Czy ślub to także wielki biznes?

Amber Brkich i Rob Mariano biorą ślub | fot. CBS
Amber Brkich i Rob Mariano biorą ślub | fot. CBS

Wystawianie ślubnych uroczystości na widok publiczny ma miejsce od lat. Ci, którzy zdecydują się na podobny krok, doskonale wiedzą, że na tego rodzaju wydarzeniu można dobrze zarobić.

Publiczne śluby biorą więc prezenterzy telewizyjni, aktorzy, muzycy czy uczestnicy programów reality show. Na telewizyjny ślubny show zdecydowało się wielu uczestników zagranicznych edycji „Big Brothera” czy chociażby znani z „Survivor” Rob Mariano i Amber Brkich, którzy kilka lat temu postanowili zawrzeć związek małżeński na oczach widzów stacji CBS.

Do najważniejszych medialnych wydarzeń minionego roku z całą pewnością można zaliczyć ślub księcia Williama i Kate Middleton. O ile cała ceremonia sfinansowana została z pieniędzy podatników, celebryci znaleźli doskonały sposób, aby na tak ważnym wydarzeniu nie tylko nie stracić, ale potraktować jako naprawdę niezłą inwestycję.

Kim Kardashian i Kris Humphries rozwiedli się zaledwie 72 dni po wzajemnym ślubowaniu sobie dozgonnej miłości. W tym krótkim czasie zdążyli zarobić około 18 milionów dolarów. Szacuje się, iż samo prawo do transmisji uroczystości ślubnej kosztowało telewizję E! 15 milionów dolarów.

Film ślubny to zaledwie wierzchołek góry lodowej, gdyż Młoda Para otrzymała niezliczoną ilość upominków od firm: m.in. szampan Perrier Jouet o wartości 400 tysięcy dolarów i suknie ślubne (trzy sztuki) o wartości 60 tysięcy dolarów.

W Polsce do historii przeszły m.in. śluby Tomasza Liza i Kingi Rusin, Krzysztofa Ibisza i Anną Zejdler oraz Michała Wiśniewskiego z Martą Mandrykiewicz czy Anną Świątczak. Nie należy zapomnieć o głośnej uroczystości Izabeli Kowalczyk i Grzegorza Markockiego – uczestników pierwszej polskiej edycji „Baru” w telewizji Polsat. Oboje wzięli udział w pierwszym w historii świata ślubie, mającym miejsce jeszcze podczas emisji reality show, na planie którego się poznali.

Na świecie jednym z najgłośniejszych wydarzeń minionych lat był z pewnością ślub Jade Goody, uczestniczki brytyjskiego „Big Brothera”, która wiedząc, że jej śmierć jest nieuchronna, zdecydowała się na publiczny ślub, by zapewnić swoim dzieciom zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Goody zmarła na raka miesiąc po zawarciu związku małżeńskiego.

Z kolei do najgorętszych wydarzeń tego roku może należeć ślub, który planują Justin Timberlake i Jessica Biel. Jak myślicie, czy i tym razem znajdzie się stacja telewizyjna, która będzie gotowa wyłożyć olbrzymią kwotę za prawa do transmisji wydarzenia?

Poprzedni artykułNastępny artykuł