Survivor 03: Africa, Survivor 06: The Amazon, Survivor 08: All-Stars

Zwycięzca „Survivor 3: Africa” zmaga się z rakiem

U 35-letniego Ethana Zohna – gracza piłki nożnej, który w roku 2002 został zwycięzcą „Survivor 3: Africa”, lekarze zdiagnozowali drugie stadium nowotworu – ziarnicę złośliwą.

Przez ostatnie miesiące Ethan odczuwał ciągłe swędzenie skory i cierpiał na nocną potliwość. Rak został wykryty 30 kwietnia, a od ubiegłego piątku Zohn przechodzi przez intensywną chemioterapię, która ma potrwać przez 3 miesiące. Nowotwór umiejscowiony jest w lewej części klatki piersiowej. „To ostateczna gra o przetrwanie i jest tylko jeden możliwy wynik: zwycięstwo. Nie ma innej opcji” – powiedział Zohn.

Ziarnica złośliwa to choroba nowotworowa układu chłonnego (chłoniak). W zależności od stopnia zaawansowania raka, wyleczalność szacuje się od 50% do 95%. Partnerka Ethana, Jenna Morasca – zwyciężczyni „Survivor: The Amazon”, wspiera go w trudnych chwilach. Przypomnijmy, że oboje stracili swoich rodziców właśnie z powodu raka. Gdy Jenna w roku 2003 brała udział w „Survivor 8: All-Stars”, wycofała się z programu, ponieważ jej matka zmagała się z nowotworem piersi. Kobieta zmarła kilka dni po powrocie córki do domu. W tej samej edycji uczestniczył także Ethan Zohn, którego ojciec przegrał walkę z rakiem, gdy chłopak miał zaledwie 13 lat.

Od czasu uczestnictwa w „Survivor”, Ethan pracował jako komentator oraz wykorzystał swoje zwycięstwo w reality show, by utworzyć fundację charytatywną informującą o przeciwdziałaniu i zagrożeniach związanych z HIV oraz AIDS. Zohn nie poddaje się i wierzy, że wyjdzie cało z walki z nowotworem. „To dzieje się z jakiegoś powodu. Wiem, że chcę pomagać ludziom i ich inspirować. To cel mojego życia. I to wydarzenie uznaję za podstawę” – powiedział.

Poprzedni artykułNastępny artykuł