„Światowy Idol” wystąpił w Polsce

Kurt Nilsen – najsłynniejszy hydraulik świata czyli „Światowy Idol” przyjechał do Polski. Piosenkarz wziął udział w łódzkim festiwalu EMA oraz wystąpił na żywo w sobotnim odcinku „Baru”. Tuż przed koncertem był wyluzowany, żartował ze znajomymi. Kurt był we Wrocławiu po raz pierwszy. „Bardzo mi się tu podoba. Mili ludzie, niezwykle sympatyczna atmosfera” – mówił. Fani, którzy liczyli, że dostaną autograf, zawiedli się. Idol miał je rozdawać po koncercie, ale rozdał… jeden. A to dlatego, że menedżerowie firmy fonograficznej pilnowali, by nikt do Norwega nie miał dostępu. Tłumaczyli, że nie chcą, aby ich podopieczny był fotografowany… bez makijażu. Późnym wieczorem Nilsen zjadł kolację w znanej wrocławskiej restauracji La Scala. Zarezerwowano dla niego całą salę. Kilka minut po godzinie pierwszej w nocy, na piechotę wrócił do hotelu. Na wrocławskim rynku nie musiał obawiać się natarczywych fanów. Ludzie go… nie poznali i nikt nie zwracał na niego uwagi. W niedzielę było nieco inaczej. Fani ruszyli za Idolem. A ci, którym wystarczyło jeszcze cierpliwości, by czekać na autograf, ustawiali się w gigantycznej kolejce w jednym ze sklepów muzycznych. Kurt wytrwale podpisywał płyty.

[Majka Majewska, Super Express]

Wywiad z Kurtem Nilsenem

-Czy przed przyjazdem do Warszawy wiedziałeś coś o Polsce?
-Niewiele. Moje skojarzenia z Polską to przede wszystkim piłka nożna, skoki narciarskie i Adam Małysz oraz liczni Polacy, którzy przyjeżdżają do Norwegii w poszukiwaniu pracy. Wcześniej tutaj nie byłem. Raz, w drodze do Niemiec, zdarzyło mi się zatrzymać na siusiu na polskiej stacji benzynowej. I na tym koniec doświadczeń. Nie miałem okazji spędzić w waszym kraju kilku dni i poczuć się jak prawdziwy turysta.

-Kiedy podjąłeś decyzję, że śpiewanie to twoje powołanie i że właśnie muzyką chcesz się w życiu zajmować?
-Najbardziej wpłynął na mnie pewien wieczór w barze Garaż. Tego dnia odbywało się tam jam session. Miałem 15 lat i nie mogłem nawet kupić piwa. Ale udało mi się jednak dostać na scenę i zaśpiewać. Ludzie oszaleli. Wszyscy pytali „Wow, kto to jest?”. Zanim się spostrzegłem, ludzie ze mną śpiewali moje piosenki, których przecież wcześniej nie słyszeli. To było wspaniałe uczucie. Wtedy chyba podjąłem tę decyzję. Czytaj

Flinta i Nilsen gośćmi na rozdaniu nagród EMA

16 kwietnia w Łodzi po raz trzeci odbędzie się uroczyste rozdanie nagród Eska Music Awards. Ten dzień będzie wielkim świętem muzyki. Nagrody za największe osiągnięcia muzyczne 2003 roku zostaną przyznane w pięciu kategoriach: Artysta Roku, Artystka Roku, Zespół Roku, Hit Roku, Album Roku Polska. O tym, kto je zdobędzie, zadecydują czytelnicy „Super Expressu”, słuchacze Eski, widzowie TV4 i telewizji VIVA za pomocą głosowania SMSowego. Na rozdaniu nagród pojawią się między innymi: Reni Jusis, Magda Femme, grupa Sistars, raper Mezo, Martin Kesici, Marcin Rozynek, Michał Wiśniewski oraz Kurt Nilsen (laureat „Światowego Idola”) i Ewelina Flinta (uczestniczka polskiej edycji „Idola”).

[Super Express]

Gwiazdy reality shows na gali „Top Trendy”

W poniedziałek 23 lutego, podczas imprezy w warszawskim Sheratonie, oficjalnie ogłoszono dziesiątkę wykonawców, którzy 26 i 27 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie wezmą udział w festiwalu „Top Trendy”. Na scenie wystąpią artyści, którzy w ubiegłym roku sprzedali najwięcej płyt. W części „Trendy” zaprezentują się młodzi wykonawcy, zaś w części „Top” wystąpią: Arka Noego, Blue Cafe, Bajm, Łzy, Borysewicz & Kukiz, Lipnicka & Porter, Raz Dwa Trzy, Kayah, Ewelina Flinta (uczestniczka „Idola”) i Pudelsi. Czytaj

Kurt Nilsen u Wojewódzkiego

25-letni Kurt Nilsen przyjechał do Polski. Idol czas spędza w Warszawie, głównie udzielając wywiadów. Wczoraj śpiewał na nagraniu gali „Top Trendy” dla Polsatu, ale prawdziwe emocje czekają go dopiero dziś. Ma być gościem Kuby Wojewódzkiego. Norweski piosenkarz poznał go na nagraniu „Światowego Idola”. Nasz juror powiedział wówczas piosenkarzowi, że śpiewa ładnie, ale jest… brzydki. „Nie przejąłem się tym. On też piękny nie jest. Słyszałem, że jest kontrowersyjny, dlatego udział w jego programie będzie dla mnie ekscytujący. Nie obawiam się, że mnie obrazi, a jakby chciał, to… spoliczkuję go” – śmieje się Kurt, którego dzienikarze „Super Expressu” spotkali przed próbami do „Top Trendy”. Był w świetnym nastroju, choć przyznał, że przed samym występem trema zapewne go dopadnie. „Zazwyczaj, kiedy się stresuję, dużo mówię, a trema mija, kiedy zaczynam śpiewać” – mówi.

[Anna Janiak, Super Express]

Rozmowa z Kurtem Nilsenem

25-letni Kurt Nilsen – Norweski piosenkarz i laureat „Światowego Idola”, przed przyjazdem do Warszawy zdradza, dlaczego nie chce się żenić. Mówi, że chce dawać radość ludziom. Najchętniej śpiewając. I ma szansę, bo jego talent doceniło międzynarodowe jury.

-Podobno miałeś wypadek samochodowy. Coś poważnego?
-Nikomu nic się nie stało. Ktoś uderzył w tył samochodu, którym jechałem z moją dziewczyną.

-To masz szczęście, że jesteś zdrów, bo czeka cię wiele podróży. Jako Światowy Idol zwiedzisz pewnie teraz całą Europę…
-Taki jest plan, choć nie znam jeszcze dokładnych dat. Czytaj

Światowy Idol w Warszawie

Do Polski wybiera się Światowy Idol – Kurt Nilsen. Pojawi się w związku z promocją wydanego 16 lutego w Polsce debiutanckiego albumu zatytułowanego „I”. 24-letni hydraulik z norweskiego miasta Bergen zasłynął na początku stycznia, wygrywając w Londynie rywalizację z 11 innymi triumfatorami programu „Idol”. Byli w tym gronie między innymi: Kelly Clarkson ze Stanów Zjednoczonych, Will Young z Wielkiej Brytanii oraz Polka Alicja „Alex” Janosz. Właśnie ona powita Nilsena, gdy 22 lutego wyląduje on na warszawskim lotnisku Okęcie. Następne dwa dni wizyty wokalista poświęci na spotkania z przedstawicielami mediów, udział w gali nominacji do nagród Top Trendy i programie „Kuba Wojewódzki Show”, a także zarejestruje mini-recital dla jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Z fanami spotka się 24 lutego o godzinie 19:00 w salonie EMPiK Megastore „Junior” przy ulicy Marszałkowskiej, gdzie będzie podpisywał egzemplarze swojej płyty. Na koniec Kurt zje kolację w towarzystwie zwycięzców konkursu ogłoszonego w radiu ESKA.

[Megafon.pl / BMG Poland]

Płyta Kurta Nilsena wkrótce w Polsce

25-letni Norweg z Bergen, Kurt Nilsen – laureat pierwszej edycji „Światowego Idola”, odniósł kolejny sukces – tym razem w Polsce. Jego debiutancki singiel „She’s So High” zapowiadający albumu „I” zajął pierwsze miejsce na regionalnej liście airplaychart. Teledysk do piosenki „She’s So High” można też oglądać w polskich stacjach muzycznych. Polska premiera albumu Kurta zapowiadana jest na 16 lutego. 23 lutego Kurt Nilsen przyjedzie do Warszawy i spędzi w naszym kraju dwa dni.