Uczestnicy programu "Agent" | fot. Remigiusz Małecki, archiwum prywatne

16 lat od pierwszej edycji „Agenta”: rozmowa z Jerzym Pankowskim

W październiku minie 16 lat, odkąd na antenie TVN zadebiutował pierwszy sezon „Agenta”. Jednym z uczestników był Jerzy Pankowski, który dotarł do samego finału, przegrywając w ostatnim etapie z Liwią Kwiecień. Po latach od zakończenia widowiska, Jerzy ujawnia kulisy programu: zdradza jak rozpoczął się jego konflikt z Izoldą, jak doszło do jego upadku podczas jazdy na rowerze, a także… dlaczego nie znalazł się w pierwszej edycji „Big Brothera”. Czytaj

Iza Lubas w „Rozmowach w Toku”

We wczorajszym talk-show „Rozmowy w Toku”, zatytułowanym „Babcia też człowiek”, wystąpiły nietuzinkowe babcie: studiujące, prowadzące aktywny tryb życia, uwielbiające tańczyć, prowadzące program w telewizji oraz przyzwyczajone do występów na wybiegu i prezentowania dość awangardowej mody. Wśród gości znalazła się 54-letnia dziś Iza Lubas, która w 2000 roku wzięła udział w pierwszej edycji reality show „Agent”. Ewa Drzyzga pytała zaproszone panie, czy nie brakuje im domowego, babcinego ciepła oraz czy nie chciałyby znów stać się babciami z kuchni pachnącej pierogami i konfiturami. Iza, która występując „Agencie” dokonała wielu wyczynów: między innymi skoczyła na bungee, zdecydowanie odrzuciła taką opcję.

Reality shows w TVN International

Już w styczniu ruszy nowy kanał telewizyjny Grupy ITI – TVN International. Będzie to telewizja przeznaczona dla Polonii. Na antenie znajdą się między innymi popularne seriale („13 Posterunek 2”, „Kasia i Tomek”), programy typu talk-show („Rozmowy w toku”) i reality shows nadawane wcześniej w TVN. Polacy mieszkający w Niemczech, USA i Australii dzięki sieciom kablowym będą mogli śledzić polskie edycje „Big Brother”, „Agenta”, czy „Kawalera do wzięcia”. W skład grupy ITI wchodzi obecnie już 5 kanałów: TVN, TVN siedem, TVN24 (informacyjny), TVN meteo (pogodowy) i TVN turbo (motoryzacyjny, startuje dzisiaj). W styczniu przyszłego roku ruszy TVN International, natomiast w kwietniu TVN health & beauty (kanał dla kobiet poświęcony zdrowiu i urodzie).

Wyprawa na Kilimandżaro

Po zdobyciu Mont Blanc (4810 metrów), 19 lutego Martyna Wojciechowska (jedna z prowadzących trzy edycje „Big Brothera”) wyrusza zdobyć kolejny szczyt – tym razem będzie to Kilimandżaro – najwyższa góra Afryki (5895 metrów). Sierpniowa wyprawa na najwyższą górę Alp była rozgrzewką przed kolejnymi podróżami Martyny, których celem jest zdobycie najwyższych szczytów górskich wszystkich kontynentów. Położone w Tanzani Kilimadżaro, będące najwyższym na świecie samotnym szczytem, to kolejny etap projektu wspinaczkowego Martyny – „Korona Ziemi”. Wyprawa rusza już 19 lutego i według założeń potrwa do 3 marca. Uczestnikami ekspedycji poza Martyną Wojciechowską są Dariusz Prosiński – doświadczony operator związany z Telewizją TVN oraz Piotr Szyszko – znany przede wszystkim jako uczestnik pierwszej edycji emitowanego przez TVN programu „Agent”. Obaj brali udział także w wyprawie na Mont Blanc.

Z „Agenta” do Radia Plus

Większość osób pamięta Remka Małeckiego z udziału w reality show „Agent”, który emitowany był ponad 4 lata temu w telewizji TVN. Obecnie Remek pracuje w radiu Plus jako reporter – czytamy na łamach Gazeta.pl.

Pierwszy raz pracował tu w latach 1997-98, by wrócić w maju 2002 roku. Po drodze skończył politologię na UMCS (specjalność – oczywiście dziennikarska), a dzięki udziałowi w telewizyjnym reality show „Agent” poznała go cała Polska. Teraz jest reporterem, czyta także serwisy informacyjne. Dziennikarstwo radiowe zawsze było jego marzeniem. „Choć wyobrażałem to sobie trochę inaczej” – mówi. Remek jest fanatykiem piłki nożnej. Bardzo żałuje, że w radiu nie ma wiadomości sportowych, ale według badań słuchacze wolą muzykę. Lubi swoją pracę. „Cały dzień biegam po mieście i zbieram informacje, a potem czytam je na antenie. Mam taką lwią naturę, że lubię, jak ludzie mnie słuchają. To chyba lekki narcyzm” – mówi Remek.

Agent powstań!

Rok temu program „Agent” zmienił polską telewizję. Był pierwszym reality show nad Wisłą. Zyskał potężną rzeszę fanów. W ślad za nim ruszył „Big Brother”, potem „Dwa światy”, „Ekspedycja”, „Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Big Brother 2”. Teraz „Agent” powraca. Prowadzącym program jest i tym razem nasz redakcyjny kolega. Twierdzi, że „Agent” bardzo się zmienił. Rok temu liczyła się grupa, teraz każdy ostro grał na siebie. Oto jego relacja z realizacji widowiska w Hiszpanii… Czytaj

Losy uczestników „Agenta”

Druga edycja „Agenta” właśnie się rozpoczęła. Znamy już nowych uczestników, ale jak wiedzie się bohaterom pierwszej edycji?

To oni byli pierwszymi, którzy wzięli udział w pierwszym w Polsce reality show. W ostatnich miesiącach 2000 roku kibicowała im cała Polska. Co się z nimi stało po tym, gdy napisy końcowe ustąpiły miejsca reklamom? Jak „Agent” zmienił ich życie? Poniższy artykuł ukazał się kilka miesięcy temu w „Polityce”. Wraz z fotoreporterem, uczestników pierwszej edycji odwiedził ich ówczesny gospodarz programu – Marcin Meller. Czytaj