Showmag.info

Reality TV: podsumowanie roku 2015

Rok 2015 ma się ku końcowi. Przed wami podsumowanie najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy w świecie reality TV. Co wydarzyło się przez ostatnie 365 dni?

Rok 2015 z kolejną realizacją „The Amazing Race” w Polsce

Phil Keoghan na Rynlu Głównym w Krakowie | fot. CBS
Phil Keoghan na Rynlu Głównym w Krakowie | fot. CBS

Po zaledwie dwóch latach przerwy do Polski ponownie zawitali uczestnicy amerykańskiego „The Amazing Race”. Był to trzeci raz, kiedy Amerykanie zdecydowali zrealizować jeden z odcinków „The Amazing Race” na terytorium Polski. Uczestnicy 27 edycji widowiska przybyli do Polski z Holandii i wylądowali na lotnisku Kraków-Balice im. Jana Pawła II. Drużyny odwiedziły m.in. Kopalnię Soli „Wieliczka” i Fabrykę Emalia Oskara Schindlera w Krakowie (przeczytaj naszą relację).

Rok 2015 kolejnym rokiem powrotów znanych formatów

Logo programu Agent | Fot. TVN
Logo programu Agent | Fot. TVN

Po licznych powrotach do znanych formatów w 2014 roku, podobna tendencja utrzymała się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. TVN dokonała reaktywacji popularnego programu „You Can Dance”. Na antenę wrócił także show „Mamy Cię!”. W tym miesiącu zapowiedziano także wskrzeszenie reality show „Agent”, którego ostatnią edycję wyemitowano 13 lat temu. Premierę zapowiedziano na wiosnę 2016 roku.

Rok 2015 – ci, którzy odeszli

Robert Leszczyński | fot. BE&W
Robert Leszczyński | fot. BE&W

W mijającym roku odeszło wiele osób związanych z programami reality show. W kwietniu, w wieku 48 lat, zmarł juror „Idola” Robert Leszczyński. Z kolei we wrześniu odszedł Józef Warchoł – wielokrotny mistrz świata i Europy w kickboxingu, a także uczestnik piątej edycji polskiego „Big Brothera”. Warchoł to drugi mieszkaniec polskiego Domu Wielkiego Brata, który zmarł. W 2007 roku odeszła Anna Baranowska – uczestniczka pierwszej edycji reality show.

Nie obyło się też bez tragicznych wydarzeń, samobójstw i śmierci w skutek choroby. Aż 10 osób zginęło w zderzeniu dwóch helikopterów na planie francuskiego programu „Dropped” realizowanego w Argentynie. Anthony Riley, uczestnik 8 edycji amerykańskiego „The Voice”, popełnił samobójstwo. W wieku 18 lat zmarł Ryan Howell, finalista brytyjskiej edycji „Mam Talent!”, który przez ponad rok zmagał się z chorobą nowotworową. Z kolei w południowej Australii zginął w wypadku samochodowym 19-letni Nathaniel O’Brien, znany z udziału tamtejszej edycji „The X Factor”.

A co dla Was należało do najważniejszych wydarzeń mijającego roku?

Poprzedni artykułNastępny artykuł