Przygodowe

10 osób nie żyje po zderzeniu helikopterów na planie reality show

10 osób zginęło na planie reality show "Dropped" | fot. AP Images

10 osób – w tym 3 uczestników, 5 członków załogi i 2 pilotów – nie żyje po katastrofie lotniczej, do jakiej doszło podczas produkcji francuskiego reality show dla stacji TF1.

10 osób zginęło na planie reality show "Dropped" | fot. AP Images
10 osób zginęło na planie reality show „Dropped” | fot. AP Images

Na planie nowego reality show „Dropped” dwa helikoptery zderzyły się ze sobą i runęły na ziemię. Na pokładzie znajdowało się 10 osób. Nie żyje 3 uczestników programu, a także 5 członków załogi i 2 pilotów.

Wśród graczy, którzy zginęli, znalazło się dwóch Olimpijczyków Camille Muffat i Alexis Vastine i żeglarz Florence Arthaud.

Do katastrofy doszło w poniedziałek w Argentynie, gdzie realizowany jest show. Producenci byli w trakcie realizacji drugiego etapu programu.

Reality show „Dropped” to szwedzki format, w którym dwie drużyny gwiazd sportu, nie posiadjąc map i zapasów jedzenia, zmierzają przez dzikie lokalizacje, by dotrzeć do cywilizacji. Każdy epizod rozgrywa się w innym miejscu, a po każdym etapie jeden z uczestników (należący do zespołu, który przegrał dany etap) jest eliminowany.

Program produkowany jest przez Adventure Line Productions, która zajmowała się realizacją francuskich edycji „Survivor” pt. „Koh Lanta”. W 2013 roku, podczas produkcji trzynastego sezonu reality show, jeden z uczestników doznał zawału serca podczas rozgrywania zawodów. Mężczyzna uzyskał natychmiastową pomoc medyczną, ale po przybyciu do szpitala doznał kolejnego zawału. Stwierdzono zgon. Niedługo później lekarz pracujący na planie programu popełnił samobójstwo – wszystko po tym, jak media masowo publikowały anonimowe oskarżenia o zaniedbania pod jego adresem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł