Uczestnicy izraelskiego The Amazing Race zawitali do Krakowa | fot. Channel 2

Uczestnicy izraelskiej edycji „The Amazing Race” w Polsce! Przeczytaj relację i obejrzyj odcinki!

Stało się! Drużyny biorące udział w „The Amazing Race” po raz trzeci zawitały do Polski. Po Amerykanach i Australijczykach jeden z etapów programu zdecydowali się u nas zrealizować Izraelczycy. W tym tygodniu izraelska stacja telewizyjna Channel 2 wyemitowała dwa odcinki drugiego sezonu „The Amazing Race” („HaMerotz LaMillion”), których akcja toczyła się w Krakowie i w Wieliczce. Czytaj

Logo programu The Amazing Race

Rekordowy rok dla „The Amazing Race”. Czy program trafi też do Polski?

Choć „The Amazing Race” liczy sobie już 10 lat, dopiero obecny rok okazuje się rekordowy pod względem ilości zrealizowanych na świecie edycji formatu. Po reality show decydują się sięgnąć coraz większa liczba państw. Czy po sukcesie, jaki odniosło widowisko w Australii, Ameryce Łacińskiej, Chinach i Izraelu, program ma także szansę trafić na polski rynek? Czytaj

„The Amazing Race: HaMerotz LaMillion 2” anulowany

Mieszkańcy Izraela nie doczekają się drugiej edycji reality show „The Amazing Race: The Race to the Million” („The Amazing Race: HaMerotz LaMillion”).

Pierwszy sezon widowiska cieszył się olbrzymią popularnością – widowisko emitowano od lutego do czerwca tego roku, a na całość złożyły się 22 epizody. Po raz pierwszy w historii formatu finał zrealizowano dopiero po wyemitowaniu wszystkich odcinków widowiska. Choć program okazał się dużym sukcesem i zorganizowano nawet castingi do drugiej odsłony show, produkcję widowiska zdecydowano anulować. Decyzja tłumaczona jest wysokimi kosztami produkcji.

Izrael: finał pierwszego sezonu „The Amazing Race”

W czwartkowy wieczór w Izraelu wyemitowano finałowy odcinek pierwszej edycji reality show „The Amazing Race: The Race to the Million” („The Amazing Race: HaMerotz LaMillion”).

W grze wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn, które rywalizowały w wyścigu po milion dolarów. Zdjęcia do programu trwały od listopada do grudnia ubiegłego roku, zaś pierwszy odcinek wyemitowano 5 lutego 2009. Na całość złożyły się 22 epizody. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii formatu, finał zrealizowano dopiero po wyemitowaniu wszystkich epizodów widowiska. W ostatnim etapie o wygraną walczyły trzy drużyny. Zwycięzcami reality show zostali partnerzy w interesach – Guy i Shay. Na drugim miejscu uplasowali się spotykający się ze sobą Maya i Amichay, zaś na trzecim miejscu znaleźli się ojczym i jego pasierbica – Tom i Gil.

W Izraelu mówi już się o realizacji drugiej edycji „The Amazing Race”.

„The Amazing Race” wkracza do Izraela

Format „The Amazing Race” zawita do kolejnego kraju. Widowisko, które po raz pierwszy zadebiutowało w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, a w latach 2006-2008 doczekało się trzech edycji azjatyckich oraz jednej edycji brazylijskiej, niebawem zawita do Izraela.

Tamtejsza wersja programu nosić będzie tytuł „The Amazing Race: The Race to the Million” („The Amazing Race: HaMerotz LaMillion”) i weźmie w niej udział 10 dwuosobowych drużyn. Nagrodę główną otrzyma ta para, która jako pierwsza dotrze na linię mety. Pierwszy odcinek popularnego reality show zostanie wyemitowany 5 lutego w stacji Reshet. Czytaj