Big Brother 4.1

„Big Brother 4.1” w HD. Czy aby na pewno?

Producenci „Big Brother 4.1” dumnie zapowiadali, że reality show realizowany będzie w technologii HD. Czy jest tak aby na pewno?

Przed rozpoczęciem „Big Brother 4.1” na każdym kroku można było słyszeć, że mieszkańców Domu Wielkiego Brata podglądać będzie 35 kamer, „pracujących po raz pierwszy w standardzie wysokiej rozdzielczości HD (High Definition)”.

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jakość obrazu w „Big Brother 4.1” pozostawia wiele do życzenia. Widzowie mogą się zastanawiać: jak to możliwe, że obraz rzekomo nagrywany w standardzie wysokiej rozdzielczości High Definition, prezentuje się znacznie gorzej niż ten, jaki mieliśmy okazję oglądać w edycjach powstałych 5-6 lat temu dla telewizji TVN? A jeśli faktycznie „Big Brother 4.1” realizowany jest w HD, to jaki był cel inwestowania grubej gotówki w sprzęt, który nie może zostać odpowiednio wykorzystany, bowiem TV4 nie nadaje w standardzie High Definition?

Kilkanaście dni temu zapytaliśmy o to producenta programu – firmę Endemol Polska. „Zarówno produkcja jak i budżet programu to części składowe formatu, których nie wolno nam ujawniać szerszej publiczności” – powiedziała nam Katarzyna Burzawa-Czupryniak, Dyrektor Kreatywna Endemol Polska.

Tymczasem, w krajach znacznie bardziej rozwiniętych od Polski – chociażby w USA i Wielkiej Brytanii – „Big Brother” nigdy nie był realizowany w technologi HD. Brytyjska stacja telewizyjna Channel 4 ogłosiła nawet, że choć do końca tego roku ma zamiar przejść w standard emisji programów w rozdzielczości HD, to nie zamierza realizować w takiej jakości kolejnej – dziewiątej edycji „Big Brothera”, bowiem wprowadzenie tego typu technologii do Domu Wielkiego Brata uczyniłoby realizację widowiska zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem.

Jednak jak widać, czego nie potrafią Brytyjczycy i Amerykanie, potrafią polscy producenci z Endemol Polska i ATM Grupy. I to z takim efektem, że zdaniem wielu widzów, rzekome HD prezentuje się gorzej, niż obraz w standardowej rozdzielczości, jaki mieliśmy okazję oglądać w trzech poprzednich edycjach programu „Big Brother”, realizowanych 5-6 lat temu.

* * *

Na temat powyższego artykułu możesz podyskutować na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł