Taniec z Gwiazdami 06

Wypadek Haliny Mlynkovej

Halina Mlynkova miała niebezpieczny wypadek podczas prób do kolejnego odcinka „Tańca z Gwiazdami”. Ma uraz kręgosłupa. Dziś lekarze postawią ostateczną diagnozę.

Piosenkarka bardzo cierpi. Zażywa środki przeciwbólowe i chodzi w kołnierzu ortopedycznym usztywniającym kark. Do wypadku doszło podczas próby do kolejnego odcinka programu. Razem ze swoim partnerem Robertem Rowińskim przygotowywali fokstrota. Ćwiczyli salto – bardzo trudną figurę choreograficzną. Nagle Halina nieszczęśliwie upadła i uderzyła głową o materac, który jest używany jako zabezpieczenie podczas trudniejszych ewolucji. Świadek wypadku mówi, że wszyscy byli mocno przerażeni. „Najpierw na jej twarzy pojawił się potężny grymas bólu. Zaczęła płakać. Myśleliśmy, że stało się coś strasznego” – opowiada.

Natychmiast na miejsce przyjechał mąż piosenkarki, aktor Łukasz Nowicki. Mlynkova trafiła do szpitala. Na szczęście badania nie wykazały poważnych obrażeń. Okazało się, że prawdopodobnie doznała kontuzji odcinka szyjnego kręgosłupa. „Jedno jest pewne: nie ma żadnych złamań! To jest najważniejsza wiadomość” – mówi Nowicki. „To silna kobieta. Bardzo przeżyła ten upadek, ale zaczęła dochodzić do siebie. I wciąż powtarza, że chce jak najszybciej wrócić na parkiet” – mówi informator „Super Expressu”.

Gwiazda jest teraz pod stałą opieką lekarzy, którzy zadecydują o dalszym leczeniu i o tym, czy będzie mogła wziąć udział w najbliższym odcinku. Na razie zalecili jej odpoczynek, przerwę w treningach i rehabilitację. Ale piosenkarka rwie się do tańca. Jak mówi jej mąż, kocha taniec, program bardzo się jej podoba i dobrze się w nim czuje. „Halina walczy. Jednak jeśli dziś lekarze zdecydują, że musi zrezygnować z programu, zrezygnuje. Nic za wszelką cenę! Zdrowie jest najważniejsze” – podkreśla Nowicki.

Halina Mlynkova urodziła się w polskiej rodzinie na Zaolziu w Czechach. Studiowała etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tam poznała członków zespołu Brathanki, zaczęła z nimi śpiewać. Ich przeboje: „Czerwone korale”, „Siebie dam po ślubie”, „W kinie w Lublinie kochaj mnie” zna cała Polska. Jest żoną aktora Łukasza Nowickiego, mamą 3,5-letniego Piotrusia.

* * *

Helena też kontuzjowana
Helena Vondrackova także doznała kontuzji. W sobotę podczas prób zwichnęła bark. Jak napisał czeski dziennik „Aha!”, piosenkarka bardzo cierpiała, ale mimo to w niedzielę zatańczyła w „Tańcu z Gwiazdami” i nie dała po sobie poznać, że jest kontuzjowana. „Super Expressowi” piosenkarka powiedziała: „Miałam masaże i rehabilitację. Tuż przed programem kładziono mi na obolałe miejsce lód. Jeszcze trochę mnie boli, ale na pewno wystąpię w kolejnym odcinku”.

[Iwona Havranek, Sylwester Ruszkiewicz, Super Express / fot. Piotr Grzybowski]

Poprzedni artykułNastępny artykuł