Jeff Probst, prowadzący Survivor | fot. CBS

Ujawniono tajemnice „Survivor”. Jak wyglądają kulisy programu?

Spadająca oglądalność „Survivor” pokazuje, że widzowie albo są już znudzeni realizowanym od 11 lat formatem, albo nie podobają im się zmiany, jakie zaszły w ostatnich sezonach. Być może jednak oglądający zaczęli dostrzegać, że program, który śledzili przez lata, już dawno „przeskoczył rekina”. A teraz gwóźdź do jego trumny wbili dawni uczestnicy, którzy zdradzili kulisy powstawania show. Czytaj

„Survivor 15: China” jesienią w AXN. Zmiany w porze emisji „Survivor 14: Fiji”

We wrześniu na antenie AXN będzie miał miejsce polski debiut piętnastej amerykańskiej edycji reality show „Survivor”.

W „Survivor 15: China” bierze udział 16 osób, podzielonych na dwa plemiona: Fei Long i Zhan Hu. Przez 39 dni drużyny walczą o główną wygraną, wynoszącą 1 milion dolarów i tytuł Ostatniego Ocalałego. Przez wielu fanów programu ta edycja uważana jest za jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek powstały. Czytaj

„Survivor 14: Fiji” w AXN

Tego lata AXN wyemituje czternastą amerykańską edycję reality show „Survivor”.

W „Survivor 14: Fiji” bierze udział 19 zróżnicowanych etnicznie zawodników (uczestników miało być dwudziestu, jednak jedna z kobiet zrezygnowała z udziału w programie na dzień przed jego rozpoczęciem), podzielonych na dwa plemiona: Moto i Ravu, gdzie jedno z plemion żyje w warunkach luksusowych, a drugie jest zdane tylko na siebie. Przez 39 dni drużyny walczą o główną wygraną, wynoszącą 1 milion dolarów i tytuł Ostatniego Ocalałego. Emisja reality show rozpocznie się na antenie AXN 4 lipca. Widowisko emitowane będzie w każdą sobotę o godzinie 12:00.

Do tej pory w USA wyemitowano 18 edycji reality show. Debiut najnowszego sezonu – „Survivor 19: Samoa”, będzie miał miejsce we wrześniu na antenie amerykańskiej stacji CBS.

Earl zwycięzcą „Survivor 14: Fiji”

W niedzielę, 13 maja zakończyła się emisja czternastej edycji „Survivor”. Finałowy epizod był zarazem 200 odcinkiem programu.

W widowisku wzięło udział 19 uczestników, podzielonych na 2 plemiona. Obecny sezon nie przypadł jednak do gustu fanom programu, którzy uważają go za jeden z najgorszych w historii „Survivor”. Coraz gorzej dobierane grupy uczestników sprawiają, że reality show z sezonu na sezon staje się coraz nudniejszy, a do finału docierają ludzie, którzy nie zasługują na wygraną. Czytaj

Przyszłość „Survivor” wg Jeffa Probsta

Jeff Probst w jednym z ostatnich wywiadów zdradził kilka szczegółów na temat przyszłych edycji „Survivor”.

Probst potwierdził plotki, że możliwa jest realizacja kolejnego sezonu „Survivor: All-Stars” z udziałem zawodników znanych z poprzednich edycji. Dodał, że znalezienie interesujących lokacji staje się coraz trudniejsze i prawdopodobne jest przeniesienie akcji widowiska w chłodniejsze klimaty. Czytaj

Gary ewakuowany z programu

W czwartkowym odcinku „Survivor 14: Fiji” aż dwóch uczestników opuściło widowisko…

Jedna osoba odpadła po Radzie Plemienia, a druga została ewakuowana ze względów zdrowotnych. 55-letni Gary Stritesky, nazywany także „Papą Smurfem”, opuścił program ze względu na alergiczną reakcję spowodowaną ugryzieniami robaków. Gary zaczął cierpieć na zawroty głowy, mdłości i miał problemy ze złapaniem oddechu. Choć lekarze zapewniali, że wszystko jest z nim w porządku, mężczyzna słusznie uważał, że jest inaczej. Wkrótce stwierdzono alergiczną reakcję na ukąszenia, a Gary opuścił widowisko. Po powrocie do domu odzyskał zdrowie i obecnie dalej pracuje jako kierowca szkolnego autobusu.

„Survivor 14”: Melissa McNulty zrezygnowała, zanim trafiła na wyspę

Od 8 lutego w stacji CBS oglądać można „Survivor 14: Fiji”. W grze bierze udział 19 uczestników, gdyż jedna z zawodniczek na kilka godzin przed rozpoczęciem programu dostała ataku paniki.

Dwudziestym Robinsonem miała być 28-letnia Melissa McNulty. „Miałam wielokrotne w ciągu dnia ataki paniki, których w takim natężeniu nigdy wcześniej nie doświadczyłam” – mówi Melissa, która na nagłe ataki cierpiała już wcześniej. Przed programem lekarze zbadali ją i zezwolili na udział w show. O przypadłości Melissy wiedzieli także producenci, a jej ogólny stan zdrowia zezwalał na występ w „Survivor”. Po przybyciu na miejsce jej stan zdrowia pogorszył się. „Starałam się zebrać do kupy” – wspomina Melissa. Niestety, bezskutecznie. Jedynym wyjściem z sytuacji była rezygnacja z uczestnictwa. Zmusiło to realizatorów do wprowadzenia zmian w przebiegu gry. Zadecydowano, że reality show rozpocznie się z udziałem dziewiętnastu Robinsonów.

Kiedy „Survivor” w High Definition?

Niedawno telewizja CBS poinformowała, że wyemituje czternastą edycję „Survivor” w jakości HD. Wkrótce jednak informację sprostowano…Okazało się, że widowisko będzie emitowane w takiej samej jakości, jak dotychczas.

Dlaczego programy takie jak „Survivor” i „The Amazing Race” nie są filmowane w HD? „Gdyby coś się zepsuło, na rogu Fiji nie znajdziemy sklepu Sony” – powiedział Martin Franks, odpowiedzialny za HD w CBS. Mówi się także, że reality shows nie są realizowane w HD, ponieważ „kamery HD wciąż są bardziej delikatne od kamer standardowych”.

Premiera „Survivor 14: Fiji” już 8 lutego

Pierwszy epizod czternastego sezonu reality show „Survivor” będzie miał swoją premierę już 8 lutego.

W widowisku wystąpi 19 zróżnicowanych etnicznie zawodników (uczestników miało być dwudziestu, jednak jedna z kobiet spanikowała i zrezygnowała z udziału w programie na dzień przed jego rozpoczęciem), podzielonych na dwa plemiona w sposób, jakiego wcześniej jeszcze nie było. Jedno z plemion żyć będzie w warunkach luksusowych, a drugie będzie zdane tylko na siebie. Różny ma być także status społeczny uczestników. Czytaj