TVN wygrała z TVP, kara pół miliona zł podtrzymana

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację TVP i utrzymał pół miliona zł kary za przerywanie reklamami widowiska „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Wiadomość o orzeczeniu sądu przekazała telewizja TVN, która w 2007 roku pozwała w tej sprawie telewizję publiczną. Daniel Jabłoński – rzecznik TVP, powiedział w poniedziałek, że TVP „z zasady nie komentuje orzeczeń sądu”. Dodał, że stacja „rozważa złożenie wniosku kasacyjnego” w tej sprawie. Przypomnijmy, że TVN zarzucała TVP, że emisja bloków reklamowych w przerwach „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” stoi w sprzeczności z Ustawą o radiofonii i telewizji, która mówi m.in., że „nie można przerywać w celu nadania reklam lub telesprzedaży audycji w programach publicznej radiofonii i telewizji”. Kierownictwo TVN było także zdania, że TVP narusza w ten sposób zasady uczciwej konkurencji. Czytaj

Rozdano Świry 2009

Dziś po raz siódmy odbył się plebiscyt „Świry”, organizowany przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach. Wśród laureatów aż cztery nagrody dotyczyły świata reality TV.

Świr – według organizatorów imprezy – to osoba publiczna, charakteryzująca się dużym poczuciem humoru oraz pomysłowością, szanowana i podziwiana, nierzadko z podwójną osobowością, opowiadająca zaskakujące historie na życzenie lub spontanicznie.

Nagrodę w kategorii muzyka oraz w kategorii przebój otrzymał zespół Video, którego wokalistą jest Wojciech Łuszczykiewicz – bohater programu „Dwa Światy”, emitowanego w 2001 roku w telewizji Polsat. Czytaj

Powstanie czwarta edycja „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”?

Jak donosi „Super Express”, TVP2 poważnie rozważa kontynuację reality show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

”To prawda. Trwają rozmowy w sprawie czwartej edycji programu” – przyznaje osoba z produkcji show. Co prawda nie wiadomo jeszcze na pewno, czy widowisko wróci na antenę, ale już teraz można powiedzieć, że w roli prowadzącej na pewno nie pojawi się Justyna Steczkowska. „Ona do dziś żałuje, że zgodziła się za Tatianę prowadzić ten program. Więcej się tego nie podejmie” – twierdzi informator tabloidu.

Reality shows z celebrytami w „Niezapomnianych chwilach 2008”

Najważniejsze wydarzenia roku 2008 podsumowała stacja TVN Style. W programie „Niezapomniane chwile 2008” przypomniano wzniosłe i żenujące wydarzenia w polityce, sporcie i rozrywce.

20 niezapomnianych momentów podsumowali goście, wśród których znaleźli się między innymi Piotr Najsztub, Kasia Cichopek, Jarosław Kuźniar, Karolina Korwin-Piotrowska, Tomasz Jacyków i Iwona Guzowska. Na 4. miejscu podsumowania znalazły się wszelkie programy reality shows z udziałem celebrytów. „To był taki rok, w którym masa gwiazd, tzw. celebrytów, zaistniała tylko i wyłącznie dzięki temu, że występowała w różnych show. Jest paru rekordzistów: Michał Milowicz, Agnieszka Włodarczyk i Joanna Liszowska, którzy obskoczyli wszystkie możliwe programy” – powiedziała Karolina Korwin Piotrowska, dziennikarka. Czytaj

Michał Milowicz o Joli Rutowicz

Aktor Michał Milowicz w rozmowie z Wideoportalem wypowiedział się na temat Jolanty Rutowicz – uczestniczki „Big Brother 4.1” i „Big Brother 5”, z którą rywalizował biorąc udział w trzeciej edycji show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Milowicz dał do zrozumienia, że niesprawiedliwością jest, ażeby osoba, która wiele lat pracuje na swój sukces, musiała występować w jednym programie z osobą pokroju Rutowicz. „Nie będę komentował tej sytuacji, ale ja pracuję 18 lat scenicznie i jeżeli pojawia się osoba, która znikąd się bierze… Ja jestem 18 lat i ciężko pracuję na to, w jakim momencie życia jestem w tej chwili… i nagle się pojawia postać znikąd w zasadzie” – mówi Milowicz. Czytaj

Koniec reality show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”

W ubiegły piątek w TVP zakończyła się trzecia i ostatnia edycja reality show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. Anulowanie formatu ogłosił Jarosław Burdek, wicedyrektor TVP2.

„Program generalnie zrealizował postawione cele. Czujemy jednak, że pora otworzyć się na nowe pomysły w kwestii piątkowej rozrywki w Dwójce” – powiedział Burdek. „Jest ich kilka, a w tej chwili każdy z nich bardzo dokładnie analizujemy” – dodał. Czytaj

Oglądalność „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 3”

W ubiegły piątek w TVP2 zakończyła się emisja trzeciej edycji formatu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. Program oglądało średnio tyle widzów, co poprzednią edycję widowiska – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Reality show śledziło średnio 3,04 mln widzów, a udział TVP2 w rynku wyniósł w czasie emisji 21,08% w grupie 4+. Lepsze wyniki: 3,33 mln widzów i udział wynoszący 23,12% zanotowała jedynie TVN, nadająca filmy fabularne. Dwójka była wiceliderem pasma. Polsat z „Fabryką Gwiazd” i 12,45% udziału znalazł się na czwartym miejscu. „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 3” oglądały głównie kobiety. Ponad 50% widzów show stanowili emeryci. Czytaj

Samuel Palmer i Agnieszka Dulej zwycięzcami „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 3”

Dziś w TVP2 zakończyła się emisja trzeciej edycji programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. W finale o zwycięstwo walczyli Samuel Palmer i Agnieszka Dulej oraz Agnieszka Włodarczyk i Łukasz Jóźwiak.

Podczas ostatniego odcinka widzowie mieli okazję jeszcze raz zobaczyć wszystkich uczestników widowiska. Zatańczyli nie tyko finaliści, ale także ci, którzy zostali wyeliminowani z lodowego show. Już od niedzieli przygotowywali aż trzy różne układy. Między występami finalistów odbyły się rewie na lodzie z udziałem m.in. Rafała Cieszyńskiego, Kasi Zielińskiej i Beaty Ścibakównej.

Kulminacyjnym momentem programu było ogłoszenie zwycięzców reality show. Tym razem Diamentowa Para powędrowała w ręce Samuela Palmera i Agnieszki Dulej.