TVN wygrała z TVP, kara pół miliona zł podtrzymana

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację TVP i utrzymał pół miliona zł kary za przerywanie reklamami widowiska „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Wiadomość o orzeczeniu sądu przekazała telewizja TVN, która w 2007 roku pozwała w tej sprawie telewizję publiczną. Daniel Jabłoński – rzecznik TVP, powiedział w poniedziałek, że TVP „z zasady nie komentuje orzeczeń sądu”. Dodał, że stacja „rozważa złożenie wniosku kasacyjnego” w tej sprawie. Przypomnijmy, że TVN zarzucała TVP, że emisja bloków reklamowych w przerwach „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” stoi w sprzeczności z Ustawą o radiofonii i telewizji, która mówi m.in., że „nie można przerywać w celu nadania reklam lub telesprzedaży audycji w programach publicznej radiofonii i telewizji”. Kierownictwo TVN było także zdania, że TVP narusza w ten sposób zasady uczciwej konkurencji. Czytaj

TVN wygrała z TVP: zakaz reklam w „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał we wtorek TVP emisji reklam w przerwie programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN.

Informacje te potwierdziła telewizja TVN. Rzecznik stacji Karol Smoląg nie chciał komentować wyroku. „Ta ocena wymaga zweryfikowania przez sąd wyższej instancji. Uważamy, że jest ona merytorycznie niesłuszna. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku spółka wniesie apelację” – powiedziała Aneta Wrona, rzeczniczka TVP. Czytaj

Kowalska ofiarą programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”

Do niedawna była wziętą łyżwiarką z nadziejami na wielką karierę. Stała się gwiazdą pierwszej edycji show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”, gdzie zatańczyła z Rafałem Mroczkiem. Niestety, wszystko w jej życiu zmienił tragiczny wypadek podczas treningu. Teraz Aneta z trudem chodzi i nie ma pieniędzy na leczenie.

Aneta Kowalska potrzebuje, i to natychmiast, 40 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację. Tymczasem od miesięcy nie pracuje, nie zarabia, a odszkodowanie, jakie dostała od ubezpieczyciela, to 200 złotych. Popłakała się, kiedy przysłano jej tę kwotę. Brakuje jej nawet na czynsz. Miała propozycję tańczenia w Meksyku, w rewii lodowej. Nie zatańczy. Czytaj

„Gwiazdy tańczą na lodzie” z przerwą na reklamy

Wiadomo już, że program „Gwiazdy tańczą na lodzie”, który poprowadzą Tatiana Okupnik i Maciej Kurzajewski, będzie emitowany w piątkowe wieczory. Widowisku towarzyszyć będą… przerwy na reklamy.

Ponieważ nadawcy publicznemu nie wolno – jak robią to stacje komercyjne – przerywać filmów i programów spotami reklamowymi, postanowiono, że show będzie dzielony na części, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Czytaj

Premiera „Gwiazd tańczących na lodzie” we wrześniu

To już pewne. Choć wcześniej pojawiły się wątpliwości, co do premiery nowego show TVP2, wiadomo, że program zagości na antenie we wrześniu tego roku. Znana już jest częściowa lista uczestników.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że program pojawi się w ramówce dopiero zimą lub na wiosnę przyszłego roku. Jednak władzom TVP2 udało się przekonać zarząd, by widowisko ruszyło jeszcze tej jesieni. „Użyliśmy wszelkich możliwych argumentów” – powiedział Jarosław Burdek, zastępca dyrektora TVP2. Czytaj

„Gwiazdy zatańczą na lodzie” jednak przed zimą?

Wojciech Pawlak, dyrektor TVP2, ma nadzieję, że emisja widowiska „Gwiazdy zatańczą na lodzie” rozpocznie się tej jesieni.

Niedawno informowaliśmy, że show pojawi się w TVP2 dopiero zimą lub też na wiosnę 2008. Jednak wbrew wcześniejszym doniesieniom, data rozpoczęcia programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” (wcześniej pod tytułem: „Taniec na lodzie”) nie została przesunięta. Pawlak zabiega, aby emisja ruszyła zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że produkcją „Gwiazd tańczących na lodzie” zamie się Rochstar. Mówi się, że Doda ma być jurorką, a Tatiana Okupnik – prowadzącą nowy program rozrywkowy.

[Press]

„Taniec na lodzie” opóźniony

Na skutek niemożności wyprodukowania na czas „Tańca na lodzie”, show nie pojawi się w jesiennej ramówce TVP2. Widowisko pojawi się na antenie dopiero zimą lub też na wiosnę przyszłego roku.

Produkcją „Tańca na lodzie” zamie się Rochstar. Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień, Doda ma być jurorką, a Tatiana Okupnik – prowadzącą nowy program rozrywkowy.

Doda i Tatiana Okupnik w „Tańcu na lodzie”

Doda będzie jurorką, a Tatiana Okupnik prowadzącą show „Taniec na lodzie”. Każda z nich za udział w programie dostanie blisko 200 tys. zł.

Tatiana Okupnik za każdy odcinek programu otrzyma 20 tysięcy złotych. Dzięki poprowadzeniu 11 odcinków telewizyjnego show, na jej konto trafi więc 220 tysięcy złotych – informuje „Fakt”. Niewiele mniej za rolę jurorki dostanie Doda. Za każdy odcinek piosenkarka otrzyma 18 tysięcy złotych, a więc w sumie zarobi 198 tysięcy. „Telewizja publiczna nie żałuje jak widać pieniędzy z abonamentu” – podaje tabloid. Pierwsze próby do programu mają się rozpocząć już niebawem. Czytaj

„Taniec na lodzie” od września w TVP2

Już jesienią w TVP2 będzie można oglądać kolejny taneczny reality show „Taniec na lodzie”. Oryginalny tytuł formatu to „Dancing on Ice”.

Program był emitowany w większości krajów jako konkurencja dla „Dancing with the Stars” („Taniec z Gwiazdami”). Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne wymagające wielkich inwestycji finansowych. Producentem hitu będzie Rochstar, który produkował już takie programy, jak „Szymon Majewski Show” czy „Jak Oni Śpiewają”. Czytaj