TVN wygrała z TVP, kara pół miliona zł podtrzymana

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację TVP i utrzymał pół miliona zł kary za przerywanie reklamami widowiska „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Wiadomość o orzeczeniu sądu przekazała telewizja TVN, która w 2007 roku pozwała w tej sprawie telewizję publiczną. Daniel Jabłoński – rzecznik TVP, powiedział w poniedziałek, że TVP „z zasady nie komentuje orzeczeń sądu”. Dodał, że stacja „rozważa złożenie wniosku kasacyjnego” w tej sprawie. Przypomnijmy, że TVN zarzucała TVP, że emisja bloków reklamowych w przerwach „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” stoi w sprzeczności z Ustawą o radiofonii i telewizji, która mówi m.in., że „nie można przerywać w celu nadania reklam lub telesprzedaży audycji w programach publicznej radiofonii i telewizji”. Kierownictwo TVN było także zdania, że TVP narusza w ten sposób zasady uczciwej konkurencji. Czytaj

TVN wygrała z TVP: zakaz reklam w „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał we wtorek TVP emisji reklam w przerwie programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN.

Informacje te potwierdziła telewizja TVN. Rzecznik stacji Karol Smoląg nie chciał komentować wyroku. „Ta ocena wymaga zweryfikowania przez sąd wyższej instancji. Uważamy, że jest ona merytorycznie niesłuszna. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku spółka wniesie apelację” – powiedziała Aneta Wrona, rzeczniczka TVP. Czytaj

Oglądalność programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2”

Drugą edycję programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” oglądało średnio 3,02 mln osób. Jesienna odsłona formatu przyciągnęła blisko 1,5 miliona widzów więcej. Mimo spadku oglądalności, TVP2 z blisko 23% udziałem w rynku była w paśmie emisji widowiska stacją pierwszego wyboru.

Największą oglądalność miał finał programu, wyemitowany 23 maja. Zobaczyło go średnio 3,46 mln osób, dając stacji 26,91% udziału w rynku (część 1: 3,1 mln i 24,25% udziału, część 2: 3,48 mln i 25,61% udziału, część 3: 3,81 mln widzów i 33,19% udziału) – wynika z danych AGB NMR. Czytaj

„Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2”: Ola Szwed i Sławek Borowiecki zwycięzcami

Wczoraj w TVP2 zakończyła się emisja drugiej edycji programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. Zwycięzcami widowiska zostali Ola Szwed i Sławek Borowiecki.

Statuetkę Diamentowej Pary wręczyła zwycięzcom Kataryna Witt, wielokrotna mistrzyni świata oraz Europy w jeździe figurowej na lodzie.

Choć nieoficjalnie mówiło się, że jesienią w TVP2 emitowana będzie trzecia edycja reality show, to póki co w projekcie jesiennej ramówki format „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 3” nie jest uwzględniony.

Kto wystąpi w „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2”?

Plotkarski serwis Plotek.pl opublikował pełną listę uczestników nowej edycji show „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”, która wiosną pojawi się w TVP2.

W programie udział wezmą: Aleksandra Szwed, Aneta Florczyk, Karolina Nowakowska, Katarzyna Pietras, Robert Moskwa, Robert Rozmus, Tomasz Iwan, Małgorzata Pieczyńska, Marek Kościkiewicz, Marcin Janos Krawczyk, Marcin Rój, Weronika Książkiwicz.

Widowisko „Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2” będzie można oglądać od marca na antenie TVP2.

„Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2” opóźnione?

Przygotowania do drugiej edycji programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” są znacznie opóźnione. Czy reality show nie pojawi się tej wiosny w TVP2?

Jeszcze przed końcem pierwszej edycji programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” pracownicy TVP zapowiadali, że druga część programu będzie jeszcze większym wydarzeniem. „To będzie petarda, istna petarda” – zapowiadali tajemniczo. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to niewypał. Czytaj

„Frytka” w „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”?

Według dziennikarzy „Super Expressu” Agnieszka Frykowska tak bardzo chce wziąć udział w drugiej edycji show „Gwiazdy Tańcza na Lodzie”, że sama się do niego zgłosiła. „Jej menedżerka próbuje ten udział jakoś załatwić” – mówią osoby związane z realizacją programu. „Oczywiście, że chciałabym wziąć udział w tym przedsięwzięciu” – deklaruje sama Frykowska.

„Były już nawet rozmowy, które dotyczyły pierwszej edycji tego programu” – dodaje, ale nie komentuje pozostałych doniesień.

Kolejna edycja „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” czeka nas już za kilka miesięcy.

[Super Express / Onet.pl]

„Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2” od marca 2008

Po sukcesie komercyjnym formatu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, TVP2 zdecydowała się na kontynuację programu. Poznajemy nazwiska pierwszych uczestników.

Na początku marca ruszy druga edycja popularnego show Dwójki „Gwiazdy tańczą na lodzie”. „Jestem bardzo zadowolony z pierwszej serii. Wyniki mówią same za siebie. 'Gwiazdy tańczą na lodzie’ to hit Dwójki i najpopularniejszy obok 'Tańca z Gwiazdami’ program rozrywkowy na polskim rynku telewizyjnym” – mówi Jarosław Burdek, zastępca dyrektora ds. audycji rozrywkowych i widowisk artystycznych TVP2. Burdek podkreśla, że pierwsza edycja programu, którą ogląda średnio ponad 4 mln widzów, ma większą widownię niż pierwsza edycja show TVN, który śledziło średnio 3,4 mln osób. Decyzja o realizacji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” była reakcją TVP na ogromną popularność tanecznego formatu TVN. „Udało nam się zainwestować w bardzo perspektywiczny format” – podkreśla Burdek. Tak więc możemy się spodziewać, że Dwójka nie zrezygnuje z niego tak łatwo. Czytaj

„Gwiazdy tańczą na lodzie” powrócą na wiosnę

Producenci show „Gwiazdy tańczą na lodzie” szukają już uczestników do kolejnej edycji programu, która ma ruszyć wiosną 2008 roku.

Lista ewentualnych kandydatów sięga już 250 osób, ale nikt nie ma wątpliwości, kogo ludzie chcieliby oglądać najbardziej. Plotkarska witryna internetowa opublikowała informację, że na czele znajdują się Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Foremniak i Anna Przybylska. Podobno honorarium dla gwiazd tego pokroju może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złoty za odcinek.