The Amazing Race 23

Oto zwiastun odcinka „The Amazing Race” realizowanego w Gdańsku!

Na Długim Targu uczestnicy wykonują jedno z zadań - Pozę | fot. CBS

Już jutro w amerykańskiej stacji CBS zostanie wyemitowany kolejny epizod programu „The Amazing Race”, w którym uczestnicy widowiska zawitają do Polski. Zobacz zwiastun jutrzejszego odcinka!

Na Długim Targu uczestnicy wykonują jedno z zadań - Pozę | fot. CBS
Na Długim Targu uczestnicy wykonują jedno z zadań – Pozę | fot. CBS

W 23 sezonie „The Amazing Race” widzowie mogą śledzić zmagania jedenastu dwuosobowych drużyn w wyścigu dookoła świata i ich walkę o milion dolarów. Piąty etap reality show rozegrał się w całości w Polsce. Uczestnicy show odwiedzili Trójmiasto, przybywając do nas z Norwegii, a następnie udali się do Austrii.

Jak wynika z upublicznionego przez stację CBS zwiastunu, w Polsce drużyny trafiły m.in. pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, znajdujący się na Placu Solidarności w Gdańsku, a także na Stare Miasto. Materiał promocyjny ujawnia także, że zawodnicy mieli za zadanie wciąć udział w jednej z dwóch konkurencji: na Długim Targu – w pobliżu Fontanny Neptuna – musieli przebrać się w kostium przypominający boga morza, chwycić trójząb i wystąpić przed publicznością, lub też nauczyć się tańczyć Polkę – powszechny taniec ludowy, uważany za tradycyjny ludowy taniec polski już w XIX wieku.

Ponadto gracze trafili pod Żuraw – zabytkowy dźwig portowy Gdańska, umiejscowiony między pylonami Bramy Szerokiej nad Motławą. Tam czekał na nich Podwójny U-Turn.

Zwiastun został dopełniony za sprawą oficjalnej zapowiedzi tekstowej na łamach TV Guide. „Wyścig dociera do Gdańska w Polsce, gdzie uczestnicy m.in. biorą udział w konkurencji Polka. Następnie podwójny U-Turn może zagrozić drużynom ich pozycji w wyścigu” – czytamy na łamach magazynu.

Przypomnijmy, że to już drugi raz, kiedy Amerykanie zdecydowali się zrealizować w naszym kraju jeden z etapów programu. Poprzednia wizyta Amerykanów w Polsce miała miejsce 7 lat temu i spotkała się z pozytywnymi opiniami.

Do tej pory uczestnicy „The Amazing Race” gościli w Polsce czterokrotnie. Najpierw, w grudniu 2006 roku, w Polsce znalazły się zespoły biorące udział w amerykańskim „The Amazing Race 11: All-Stars”. Zawodnicy odwiedzili u nas Warszawę, Oświęcim, Kraków i Pieskową Skałę (przeczytaj relację).

Następnie, na przełomie listopada i grudnia 2010 roku, do kraju nad Wisłą przybyli uczestnicy pierwszej australijskiej edycji show – odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Czorsztyn i Niedzicę (przeczytaj relację).

Kolejnym krajem, który zdecydował się realizować u nas jeden z etapów, był Izrael. Relacja z pobytu w Polsce uczestników drugiej edycji „HaMerotz LaMillion” została pokazana w dwóch odcinkach. Akcja etapu, realizowanego 7 kwietnia 2011 roku, toczyła się w Krakowie i w Wieliczce (przeczytaj relację).

Z kolei jesienią zeszłego roku jeden z etapów programu „Velyki Perehony” realizowała u nas ukraińska stacja 1+1. Drużyny zawitały do Krakowa (przeczytaj relację).

Realizacja 23 edycji amerykańskiego „The Amazing Race” miała miejsce od 9 czerwca do 2 lipca. Emisja show ruszyła 29 września. Program emitowany jest na antenie stacji CBS.

Na relację z piątego odcinka widowiska, którego realizacja miała miejsce w Trójmieście, zapraszamy na nasze strony wczesnym rankiem w poniedziałek, 28 października.

O „The Amazing Race” możesz porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł