The Amazing Race: Ukraine

„The Amazing Race: Ukraine” w Polsce! Relacja z odcinka

Logo The Amazing Race: Ukraine

Po raz kolejny reality show „The Amazing Race” dotarł do Polski. W minioną sobotę miała miejsce emisja odcinka realizowanego w naszym kraju w ramach pierwszej ukraińskiej edycji formatu.

Logo The Amazing Race: Ukraine
Logo The Amazing Race: Ukraine

W zeszłą sobotę stacja telewizyjna 1+1 wyemitowała kolejny odcinek pierwszej ukraińskiej edycji „The Amazing Race”, zatytułowanej „Velyki Perehony”. Tym razem uczestnicy reality show dotarli do Polski, gdzie rozegrał się dziesiąty etap wyścigu. Zdjęcia do odcinka miały miejsce jesienią zeszłego roku.

Uczestnicy przybyli do Polski samolotem z Holandii, gdzie rozgrywał się poprzedni etap wyścigu. Cztery spośród dziesięciu drużyn, które pozostały w programie, wylądowały na Lotnisku Chopina Warszawie, a następnie udały się koleją do Krakowa.

Uczestnicy udali się do Krakowa koleją | fot. 1+1
Uczestnicy udali się do Krakowa koleją | fot. 1+1

Tam, w synagodze Remuh, na zawodników czekała wskazówka. Gracze musieli zrobić sobie zdjęcia na przeciwko bramy do synagogi. Po prawidłowym wykonaniu fotografii, otrzymywali znaczek i kartkę pocztową, które musieli wysłać do Kijowa – wówczas listonosz wręczał im kolejną wskazówkę.

Listonosz wręcza uczestnikom wskazówkę | fot. 1+1
Listonosz wręcza uczestnikom wskazówkę | fot. 1+1

Kolejnym miejscem przeznaczenia był Hotel Klezmer-Hois. Następnie drużyny musiały udać się na krakowski barbakan, gdzie jeden z członków każdego zespołu musiał wykonać zadanie – Blokadę. Tym razem należało ułożyć z puzzli wizerunek mężczyzny na koniu.

Zawodnicy układają puzzle | fot. 1+1
Zawodnicy układają puzzle | fot. 1+1

Po wykonaniu Blokady zawodnicy udali się na Rynek Główny. Tam, aby otrzymać kolejną wskazówkę, należało znaleźć mężczyznę na koniu i poprawnie wymówić w jego kierunku zdanie: „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie”.

Drużyny otrzymują kolejną wskazówkę | fot. 1+1
Drużyny otrzymują kolejną wskazówkę | fot. 1+1

Następna wskazówka prowadziła do kolejnej konkurencji – Objazdu. Na Rynku Głównym drużyny musiały wykonać jedno z dwóch zadań: Jazdę lub Spacer.

W Jeździe, jeden z członków drużyny musiał zasiąść w fotelu kierowcy Polskiego Fiata, a na miejscu pasażera należało usadzić jednego z lokalnych mieszkańców. W tym czasie drugi członek drużyny musiał dopchnąć auto do wyznaczonego miejsca na Rynku Głównym, nie uzyskując od nikogo żadnej pomocy.

Próba przetransportowania Polskiego Fiata | fot. 1+1
Próba przetransportowania Polskiego Fiata | fot. 1+1

W Spacerze drużyny musiały wejść na szczyt Wieży ratuszowej oraz na szczyt jednej z wież w Kościele Mariackim, licząc przy tym wszystkie schody. Aby ukończyć zadanie, należało podać liczbę schodów, która mieściła się w granicy liczb 350-354 (prawidłowa liczba schodów wynosiła 352).

Kolejna wskazówka czekała na zawodników w Pałacu Biskupim. Gracze mieli za zadanie odtworzyć scenkę z legendy o Smoku Wawelskim. Jeden z członków drużyny musiał wypełnić wiadro siarką i dostarczyć je drugiemu członkowi zespołu, który oczekiwał na niego po drugiej stronie rzeki z pluszową owcą.

Wypełnianie owcy siarką | fot. 1+1
Wypełnianie owcy siarką | fot. 1+1

Po wypełnieniu zabawki siarką i zaszyciu jej, gracze musieli położyć pluszową owcę na wadze w pobliżu Pomnika Smoka Wawelskiego. Jeśli owca stanowiła idealną przeciwwagę dla owcy znajdującej się na drugiej podziałce, uczestnicy otrzymywali kolejną wskazówkę.

Kulminacyjny moment: ważenie owcy | fot. 1+1
Kulminacyjny moment: ważenie owcy | fot. 1+1

Po wykonaniu zadania zawodnicy otrzymywali informację o lokalizacji mety etapu. Drużyny musiały udać się do Hotelu Sheraton, gdzie czekał na nich prowadzący. Na metę etapu jako pierwsze dotarły Valeria i Bohdana (królowe piękności), jako drudzy – Constantine i Jacob (ojciec i syn), zaś jako trzeci – małżeństwo Alexey i Olena. Jako ostatni etap zakończyli fizycy Alexander i Vladimir, którzy zostali wyeliminowani z wyścigu.

Meta etapu The Amazing Race i eliminacja jednej z drużyn | fot. 1+1
Meta etapu The Amazing Race i eliminacja jednej z drużyn | fot. 1+1

Przypomnijmy, że to już czwarty raz, kiedy któryś z krajów zdecydował zrealizować w Polsce jeden z etapów programu „The Amazing Race”. Wcześniej, w grudniu 2006 roku, w naszym kraju znalazły się zespoły biorące udział w amerykańskim „The Amazing Race 11: All-Stars”. Zawodnicy odwiedzili u nas Warszawę, Oświęcim, Kraków i Pieskową Skałę (przeczytaj relację).

Następnie, na przełomie listopada i grudnia 2010 roku, przybyli do Polski uczestnicy pierwszej australijskiej edycji show – odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Czorsztyn i Niedzicę (przeczytaj relację).

Kolejnym krajem, który zdecydował się realizować u nas jeden z etapów, był Izrael. Relacja z pobytu w Polsce uczestników drugiej edycji „HaMerotz LaMillion” została pokazana w dwóch odcinkach. Akcja etapu, realizowanego 7 kwietnia 2011 roku, toczyła się w Krakowie i w Wieliczce (przeczytaj relację).

Poprzedni artykułNastępny artykuł