Przygodowe, The Amazing Race on Discovery Channel, The Amazing Race: Australia, The Amazing Race: China Rush, The Amazing Race: The Race to the Million

Rekordowy rok dla „The Amazing Race”. Czy program trafi też do Polski?

Logo programu The Amazing Race

Choć „The Amazing Race” liczy sobie już 10 lat, dopiero obecny rok okazuje się rekordowy pod względem ilości zrealizowanych na świecie edycji formatu. Po reality show decydują się sięgnąć coraz większa liczba państw. Czy po sukcesie, jaki odniosło widowisko w Australii, Ameryce Łacińskiej, Chinach i Izraelu, program ma także szansę trafić na polski rynek?

Oprócz dwóch kolejnych edycji zrealizowanych w USA, „The Amazing Race” doczekał się w tym roku swojej pierwszej odsłony w Australii. Emitowany od maja do sierpnia program spotkał się z pozytywnymi opiniami widzów. Tamtejsza stacja telewizyjna Seven planuje w przyszłym roku pokazać widzom drugą edycję „The Amazing Race”.

Ledwo zakończyła się emisja programu w Australii, a 7 sierpnia wystartował w Chinach drugi sezon „The Amazing Race: China Rush”. W programie bierze udział 11 drużyn, które odwiedzą 11 chińskich miast. Zwycięzcy otrzymają 400 tys. yuanów (55 tys. dolarów).

Tymczasem w niedzielę, 25 września ruszyła emisja trzeciej edycji formatu w Ameryce Łacińskiej. Pierwsze dwa sezony było można oglądać w latach 2009-2010 na antenie Discovery Channel (widowisko nosiło wtedy tytuł „The Amazing Race on Discovery Channel”). Od trzeciej odsłony prawa do show przejął kanał Space. W kolejnej edycji 11 drużyn przemierzać będzie kraje Ameryki Łacińskiej. Zwycięzcy wygrają 250 tys. dolarów.

Już wkrótce – po ponad 2 latach przerwy – „The Amazing Race” zawita ponownie do Izraela. Channel 2 rozpoczyna niebawem emisję drugiej edycji reality show, zatytułowanej „HaMerotz LaMillion” („The Race to the Million”). Debiut zaplanowano na 25 października. Program poprowadzi Ron Shahar, który zastąpi poprzedniego gospodarza – Raza Meirmana. Zwycięska drużyna otrzyma milion szekli. Co istotne, po raz trzeci w historii „The Amazing Race” uczestnicy show trafią w swojej podróży do Polski.

Jednocześnie do Reality-TV.pl dotarły nieoficjalne informacje, że program na szanse zagościć na ekranach telewizorów polskich widzów. Pojawiła się nawet grupa fanów na Facebooku, która che realizacji polskiej edycji reality show.

A czy Wy chcielibyście zobaczyć „The Amazing Race: Polska” lub „The Amazing Race: Europa”?

Przypominamy, że o wszystkich edycjach formatu możecie podyskutować na łamach naszego Forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł