Logo programu The Amazing Race

Rekordowy rok dla „The Amazing Race”. Czy program trafi też do Polski?

Choć „The Amazing Race” liczy sobie już 10 lat, dopiero obecny rok okazuje się rekordowy pod względem ilości zrealizowanych na świecie edycji formatu. Po reality show decydują się sięgnąć coraz większa liczba państw. Czy po sukcesie, jaki odniosło widowisko w Australii, Ameryce Łacińskiej, Chinach i Izraelu, program ma także szansę trafić na polski rynek? Czytaj

Finał „The Amazing Race on Discovery Channel”

W niedzielę, 13 grudnia zakończyła się emisja pierwszej edycji reality show „The Amazing Race on Discovery Channel”.

Amerykańsko-łacińska edycja widowiska realizowana była od 27 maja do 18 czerwca i wzięło w niej udział 11 dwuosobowych drużyn, pochodzących z Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Panamy, Meksyku i Wenezueli. Emisję rozpoczęto 20 września, a finał wyemitowano 13 grudnia. Zwycięzcami i zdobywcami 250 tys. dolarów zostali Matías i Tamara. Podczas podróży uczestnicy odwiedzili 2 kontynenty, w tym 9 państw i pokonali 25 tys. kilometrów. Obecnie planuje się drugą edycję programu. Przyjmowanie zgłoszeń od uczestników chcących wystąpić w formacie trwać będzie do 8 lutego 2010. Emisję zaplanowano na jesień 2010 roku.

„The Amazing Race” trafi do Ameryki Łacińskiej

Po zawojowaniu Stanów Zjednoczonych, dotarciu do Azji, Brazylii i Izraela, reality show „The Amazing Race” pojawi się niebawem w Ameryce Łacińskiej. Nowa wersja programu nosić będzie tytuł „The Amazing Race on Discovery Channel” („The Amazing Race w Discovery Channel”).

W reality show weźmie udział 11 dwuosobowych drużyn, które podróżować będą przez tereny Ameryki Łacińskiej. Zwycięska para otrzyma w nagrodę 250 tys. dolarów. Kilka dni temu zakończono przyjmować zgłoszenia od osób, które chciałyby wystąpić w formacie. Program trafi na antenę jesienią tego roku. Na widowisko złoży się 13 epizodów. Format wyprodukuje Discovery Channel Latin America we współpracy z Disneyem.