The Amazing Race: The Race to the Million

Uczestnicy „The Amazing Race” po raz trzeci w Polsce. Tym razem odwiedziły nas drużyny z Izraela

Logo The Amazing Race: The Race to the Million

To już trzeci raz, kiedy w Polsce odbył się jeden z etapów reality show „The Amazing Race”. Po Amerykanach i Australijczykach, kilka miesięcy temu do naszego kraju zawitały drużyny z Izraela.

Logo The Amazing Race: The Race to the Million
Logo The Amazing Race: The Race to the Million

Do tej pory do Polski trafili już uczestnicy amerykańskiego „The Amazing Race 11: All Stars” (czas realizacji od 20 listopada do 17 grudnia 2006, emisja wiosną 2007 roku) oraz uczestnicy pierwszej australijskiej odsłony programu (czas realizacji od 5 listopada do grudnia 2010, emisja latem 2011).

Tym razem do naszego kraju zawitali uczestnicy drugiej izraelskiej edycji „The Amazing Race: The Race to the Million” („The Amazing Race: HaMerotz LaMillion”). Podobnie jak drużyny z edycji amerykańskiej i australijskiej, zawodnicy odwiedzili Kraków. Realizacja odcinka miała miejsce 7 kwietnia. Miejsca, w których gościły dwuosobowe zespoły to m.in. Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, Rynek Główny w Krakowie, ul. Szeroka, Szkoła Baletowa przy ul. Św. Tomasza 37, ul. Grodzka, bulwary wiślane w okolicach smoka wawelskiego, Dworzec Główny PKP, a także Kopalnia Soli w Wieliczce.

Po raz drugi produkcja odbyła się przy udziale Krakow Film Commission, która przy współpracy z warszawską firmą Bow&Axe Entertainment odpowiadała za wszelkie formalności związane z pozyskaniem zgód oraz pozwoleń na realizację zdjęć do programu w lokacjach krakowskich.

– W ubiegłym roku po raz pierwszy przy współpracy Krakow Film Commission zrealizowaliśmy część odcinka edycji australijskiej – powiedział Marek Nowowiejski, odpowiedzialny za realizację większości odcinków odbywających się w Europie. – Dzięki fachowej współpracy z Krakow Film Commission w tym roku postanowiliśmy zorganizować realizację całego odcinka edycji izraelskiej właśnie w Krakowie – dodał.

Premiera „The Amazing Race: The Race to the Million 2” zapowiedziana jest na jesień.

Poprzedni artykułNastępny artykuł