The Amazing Race: The Race to the Million

„The Amazing Race” powrócił do Izraela i wkracza do Norwegii

Logo pierwszej edycji The Amazing Race

Po sukcesie programu „The Amazing Race” w Australii, Chinach i Azji, wygląda na to, że kolejne państwa zdecydują się na własne edycje amerykańskiego formatu. W tym tygodniu, po długiej przerwie, reality show powrócił do Izraela, a zamiar produkcji lokalnej edycji widowiska ogłosiła norweska telewizja TV2.

Logo pierwszej edycji The Amazing Race
Logo pierwszej edycji The Amazing Race

W chwili obecnej trwa przyjmowanie zgłoszeń od osób, chcących wystąpić w pierwszej edycji „The Amazing Race” w Norwegii. Program będzie realizowany w 2012 roku i trafi na antenę stacji TV2.

Tymczasem w Izraelu rozpoczęła się właśnie emisja drugiej edycji „The Amazing Race: The Race to the Million”. Emisja show została wznowiona po dwóch latach od wyemitowania pierwszego sezonu. Warto nadmienić, że uczestnicy programu w swojej podróży trafili między innymi do Polski, gdzie odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, Rynek Główny w Krakowie, ul. Szeroką, Szkołę Baletową przy ul. Św. Tomasza 37, ul. Grodzką, bulwary wiślane w okolicach smoka wawelskiego, Dworzec Główny PKP, a także Kopalnię Soli w Wieliczce. Realizacja odcinka miała miejsce 7 kwietnia tego roku.

To już trzeci raz, kiedy drużyny biorące udział w „The Amazing Race” odwiedziły nasz kraj. Wcześniej, w 2006 roku do Polski – a konkretnie do Warszawy, Oświęcimia, Krakowa i Pieskowej Skały – trafili uczestnicy amerykańskiego „The Amazing Race 11: All-Stars”. Z kolei w ubiegłym roku zawodnicy pierwszej australijskiej edycji formatu odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Czorsztyn i Niedzicę.

Warto nadmienić, że według nieoficjalnych informacji Polska znajduje się na trasie amerykańskiego „The Amazing Race 20”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł