Gwiazdy tańczą na lodzie 2

„Gwiazdy Tańczą na Lodzie 2” od marca 2008

Po sukcesie komercyjnym formatu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, TVP2 zdecydowała się na kontynuację programu. Poznajemy nazwiska pierwszych uczestników.

Na początku marca ruszy druga edycja popularnego show Dwójki „Gwiazdy tańczą na lodzie”. „Jestem bardzo zadowolony z pierwszej serii. Wyniki mówią same za siebie. 'Gwiazdy tańczą na lodzie’ to hit Dwójki i najpopularniejszy obok 'Tańca z Gwiazdami’ program rozrywkowy na polskim rynku telewizyjnym” – mówi Jarosław Burdek, zastępca dyrektora ds. audycji rozrywkowych i widowisk artystycznych TVP2. Burdek podkreśla, że pierwsza edycja programu, którą ogląda średnio ponad 4 mln widzów, ma większą widownię niż pierwsza edycja show TVN, który śledziło średnio 3,4 mln osób. Decyzja o realizacji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” była reakcją TVP na ogromną popularność tanecznego formatu TVN. „Udało nam się zainwestować w bardzo perspektywiczny format” – podkreśla Burdek. Tak więc możemy się spodziewać, że Dwójka nie zrezygnuje z niego tak łatwo.

Druga edycja widowiska ma być emitowana w tym samym paśmie co dotychczas, czyli w piątki po godz. 20:00. Prawdopodobnie nie ulegnie zmianie też dotychczasowe jury z Dodą na czele. Jak podaje Jarosław Burdek, również formuła programu drastycznie się nie zmieni. „Co nie oznacza, że nie planujemy zaskakiwać” – mówi.

Jeżeli chodzi o kwestię pierwszoplanową, a mianowicie dobór gwiazd, Dwójka nic na ten temat nie mówi. Kompletowanie gwiazd rozpocznie się po zakończeniu negocjacji z producentem firmą Rochstar. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród gwiazd w drugiej edycji możemy zobaczyć m.in. Mariusza Pudzianowskiego. TVP musi się śpieszyć z podejmowaniem decyzji, ponieważ przygotowania wymagają kilkumiesięcznych treningów, co oznacza, że gwiazdy na lód musiałyby wejść najpóźniej z początkiem stycznia. Ten termin potwierdza również Burdek.

Tymczasem Dwójka przygotowuje się do specjalnego wydania programu „Świąteczna Gala na Lodzie”. W programie wszyscy dotychczasowi uczestnicy tańczyć będą przy akompaniamencie kolęd. „Świąteczna Gala na Lodzie” pojawi się w TVP2 w piątek, 14 grudnia o 20.05, czyli tydzień po finale pierwszej edycji, gdzie rywalizować będą Olga Borys ze Sławkiem Borowieckim oraz Rafał Mroczek z Anetą Kowalską.

[Wirtualnemedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł