Showmag.info

Reality TV: podsumowanie roku 2014

Reality-TV.pl: podsumowanie roku 2014

Rok 2014 dobiega końca. Oto podsumowanie najciekawszych i najważniejszym wydarzeń jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy w świecie reality TV. Co wydarzyło się przez ostatnie 365 dni?

Rok 2014 rokiem powrotem do znanych formatów

Logo programu Taniec z Gwiazdami
Logo programu Taniec z Gwiazdami

Ten rok to zdecydowanie rok powrotów do znanych formatów, które przez dłuższy czas nie były obecne na antenie. Telewizja Polsat z sukcesem przejęła od TVN-u „Taniec z Gwiazdami”. TVN powróciła z kolei do emisji widowiska „Top Model”. To jednak nie koniec powrotu do znanych i lubianych show. Już na przyszły rok TVN planuje reaktywację popularnego programu „You Can Dance”.

Rok 2014 – ci, którzy odeszli

Katarzyna Markiewicz w programie The Voice | fot. TVP2
Katarzyna Markiewicz w programie The Voice | fot. TVP2

W tym roku odeszło wielu uczestników reality show. W Meksyku porwano i zabito uczestnika „The Voice”. W Stanach Zjednoczonych śmiercią tragiczną zginął Caleb Bankston, uczestnik „Survivor 27: Blood vs Water” i narzeczony Coltona Cumbie. W tym roku odeszła również dwójka uczestników 7 edycji „American Idol” – Michael Johns i Joanne Borgella.

W Polsce szokiem dla publiczności okazała się śmierć Katarzyny Markiewicz – uczestniczki czwartej edycji „The Voice of Poland”. Gdy Kasia do­wie­dzia­ła się, że ma raka szyj­ki ma­ci­cy z prze­rzu­ta­mi do wę­złów chłon­nych, rozpoczęła walkę z chorobą. Po wyczer­pa­niu wszel­kich moż­li­wych metod le­cze­nia, po­sta­no­wi­ła spełniać swoje ma­rze­nia. Jed­nym z nich był pu­blicz­ny wy­stęp i pod­da­nie się oce­nie pro­fe­sjo­nal­nych ju­ro­rów w show „The Voice”.

Rok 2014 z kolejną kontrowersją tuż przed finałem „MasterChefa”

Dominika Wójciak | fot. TVN
Dominika Wójciak | fot. TVN

Tuż przed emisją finału trzeciego sezonu „MasterChefa” książka zwyciężczyni show została uchwycona w jednej z sieci handlowych. Finałowy odcinek został nagrany latem, a gotowa książka miała trafić do sprzedaży w dzień po emisji. Jeden z internautów, kilka godzin przed emisją finałowego odcinka w TVN, opublikował na Facebooku wpis o treści: „Ciekawe kto wygra MasterChefa?”, wraz ze zdjęciem książki Dominiki Wójciak. Tym samym klienci jednego ze sklepów sieci handlowej mieli możliwość poznać finałowy werdykt jeszcze przed emisją odcinka na antenie stacji TVN.
Była to już druga wpadka przy okazji programu „MasterChef”. Podczas pierwszej edycji programu, jeszcze przed emisją finałowego odcinka, na oficjalnej stronie „MasterChef” zamieszczono materiały wideo, z których widzowie mogli dowiedzieć się kto wygrał reality show.

A co dla Was należało do najciekawszych, najbardziej szokujących czy kontrowersyjnych wydarzeń mijającego roku?

Poprzedni artykułNastępny artykuł