You Can Dance 9

TVN wstrzymuje produkcję programu „You Can Dance”

Logo programu You Can Dance - Po prostu tańcz!

Talent show „You Can Dance” nie wróci wiosną na antenę TVN. Po dwóch edycjach reaktywowany w 2015 roku taneczny format znów wędruje na półkę.

– Program nie osiąga już takich wyników oglądalności jak w przeszłości. Postanowiliśmy mu dać „odpocząć” – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego Grupy TVN. – Mamy inne plany na środowe wieczory – dodaje Czaja. Zastrzega jednak, że stacja nie rezygnuje z formatu całkowicie. Program być może wróci na antenę w przyszłości, ale wiceszef programowy TVN unika jakichkolwiek deklaracji.

Realizowany na amerykańskiej licencji „You Can Dance” wszedł na antenę TVN w 2007 roku, po sukcesie „Tańca z Gwiazdami”. Do 2012 roku kanał nadał 7 edycji formatu, w którym w nowoczesnych stylach tanecznych rywalizowali młodzi, utalentowani ludzie. Ida Nowakowska, Maciej Florek, Rafał „Roofi” Kamiński, Wioletta Fiuk, Brian Poniatowski czy Mateusz Sobecko, stali się rozpoznawalni dzięki udziałowi w show.

Wiosną 2015 roku, po trzech latach przerwy w emisji, produkowany przez firmę Golden Media Polska program wrócił na antenę. Ostatnią, 9 edycję, nadano wiosną tego roku.

Po reaktywacji „You Can Dance” gromadził zdecydowanie mniejszą widownię niż przed laty. Ostatnią edycję show oglądało średnio 1,32 mln widzów, podczas gdy nadawaną w 2012 roku 7 odsłonę formatu śledziło co tydzień 2,55 mln osób.

[Business Insider Polska]

Poprzedni artykułNastępny artykuł