The Amazing Race 23

„The Amazing Race” znów w Polsce! Uczestnicy odwiedzili Trójmiasto

Uczestnicy The Amazing Race 23 zawitali do Polski | fot. Poznaj Świat

Uczestnicy amerykańskiego „The Amazing Race” po raz kolejny trafili do Polski. Według oficjalnej informacji prasowej stacji CBS już za 2 tygodnie w Stanach Zjednoczonych wyemitowany zostanie odcinek, w którym zobaczymy jak uczestnicy 23 edycji reality show odwiedzają Gdańsk.

Uczestnicy The Amazing Race 23 zawitali do Polski | fot. Poznaj Świat
Uczestnicy The Amazing Race 23 zawitali do Polski | fot. Poznaj Świat

W 23 sezonie „The Amazing Race” widzowie mogą śledzić zmagania jedenastu dwuosobowych drużyn w wyścigu dookoła świata i ich walkę o milion dolarów. Jak czytamy na łamach amerykańskiego TV Guide, należącego do CBS Interactive, piąty etap reality show rozegrał się w całości w Polsce. Informacja prasowa głosi, że uczestnicy show odwiedzili Trójmiasto, przybywając do nas z Norwegii, a następnie udali się do Austrii.

To już drugi raz, kiedy Amerykanie zdecydowali się zrealizować w naszym kraju jeden z etapów programu. Poprzednia wizyta Amerykanów w Polsce miała miejsce 7 lat temu i spotkała się z pozytywnymi opiniami.

Przypomnijmy, że do tej pory uczestnicy „The Amazing Race” gościli w Polsce czterokrotnie. Najpierw, w grudniu 2006 roku, w Polsce znalazły się zespoły biorące udział w amerykańskim „The Amazing Race 11: All-Stars”. Zawodnicy odwiedzili u nas Warszawę, Oświęcim, Kraków i Pieskową Skałę (przeczytaj relację).

Następnie, na przełomie listopada i grudnia 2010 roku, do kraju nad Wisłą przybyli uczestnicy pierwszej australijskiej edycji show – odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Czorsztyn i Niedzicę (przeczytaj relację).

Kolejnym krajem, który zdecydował się realizować u nas jeden z etapów, był Izrael. Relacja z pobytu w Polsce uczestników drugiej edycji „HaMerotz LaMillion” została pokazana w dwóch odcinkach. Akcja etapu, realizowanego 7 kwietnia 2011 roku, toczyła się w Krakowie i w Wieliczce (przeczytaj relację).

Z kolei jesienią zeszłego roku jeden z etapów programu „Velyki Perehony” realizowała u nas ukraińska stacja 1+1. Drużyny zawitały do Krakowa (przeczytaj relację).

Realizacja 23 edycji amerykańskiego „The Amazing Race” miała miejsce od 9 czerwca do 2 lipca. Emisja show ruszyła 29 września. Program emitowany jest na antenie stacji CBS.

Piąty odcinek widowiska, którego realizacja miała miejsce w Trójmieście, zostanie pokazany za dwa tygodnie – w niedzielę, 27 października.

O „The Amazing Race” możesz porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł