The Glass House

Znamy zasady „The Glass House”

Widzowie The Glass House mają uzyskać pełną kontrolę nad uczestnikami | fot. ABC

Wiemy już, na czym będzie polegał program „The Glass House”, który już w czerwcu zadebiutuje na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC.

Widzowie The Glass House mają uzyskać pełną kontrolę nad uczestnikami | fot. ABC
Widzowie The Glass House mają uzyskać pełną kontrolę nad uczestnikami | fot. ABC

W reality show, znacząco różniącym się od formatu „Big Brother”, weźmie udział 14 osób, które wprowadzą się do tytułowego Szklanego Domu.

Zawodnicy zostaną podzieleni na drużyny i każdego tygodnia będą brali udział w konkurencjach. Jeśli dana drużyna przegra rywalizację, jej kapitan zostanie osadzony w Więzieniu, czyli wyizolowanym pomieszczeniu, znajdującym się na zewnątrz Szklanego Domu.

Docelowo w Więzieniu lokowane będą dwie osoby. Drugiego uczestnika, który zostanie zesłany do miejsca odosobnienia, wybiorą wszyscy gracze w specjalnym typowaniu. Z dwóch umieszczonych w Więzieniu osób jedna będzie miała okazję wrócić do gry i ponownie zamieszkać w Szklanym Domu, a druga zostanie wyeliminowana.

Widowisko będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem Internetu. Emisja przekazu live ruszy już 11 czerwca. Dwa dni wcześniej widzowie uzyskają możliwość brania udziału w internetowych głosowaniach i decydowania o poczynaniach uczestników.

Producenci show twierdzą, że w „The Glass House” widzowie zobaczą każdy ruch, poznają każdy sekret i będą kontrolować WSZYSTKO.

Widowisko potrwa 10 tygodni i będzie się składać z 10 odcinków. Zwycięzca otrzyma 250 tys. dolarów. Premiera już 18 czerwca na antenie ABC.

Przez cały okres trwania reality show stacja ABC będzie także emitować dodatkowe odcinki na żywo. Transmisja odcinków live ruszy już 11 czerwca – emisja w każdy poniedziałek o godz. 23:00-3:00 czasu wschodniego, a także od wtorku do czwartku o godz. 15:00-16:00.

Przypomnijmy, że produkcja „The Glass House” wzbudziła wcześniej oburzenie kierownictwa stacji CBS – kanału emitującego od 10 lat program „Big Brother”. Dział prawny CBS wystosował do ABC pismo ostrzegawcze, w którym poinformował, że „ABC i jej pracownicy będą działali na własne ryzyko, jeśli prace nad programem będą kontynuowane”, a następnie stacja złożyła do Sądu Okręgowego w Los Angeles pozew przeciwko ABC. W treści oskarżenia zarzuca się ABC i jej właścicielom – firmie The Walt Disney Company – pogwałcenie praw autorskich, naruszenie tajemnicy handlowej, nieuczciwą konkurencję, a przede wszystkim jawną kradzież.

Poprzedni artykułNastępny artykuł