Kuchenne rewolucje

„Kuchenne rewolucje 5” ze wzrostem oglądalności. Będzie szósty sezon

Magda Gessler | Fot. TVN

Piątą edycję „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler oglądało więcej widzów niż emitowany rok wcześniej trzeci sezon programu. Widowisko dało TVN pozycję lidera nie tylko w grupie komercyjnej, ale też wśród wszystkich widzów. Stacja była także liderem w czasie emisji powtórek kulinarnego formatu.

Magda Gessler | Fot. TVN
Magda Gessler | Fot. TVN

Piaty sezon „Kuchennych rewolucji”, emitowany w czwartki o godz. 21:30, śledziło średnio 2,94 mln osób, co dało TVN 21,90 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 26,90 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Rok temu reality show gromadził przed telewizorami 2,87 mln osób, a jego udział w rynku wynosił odpowiednio 23,96 proc. i 31,09 proc. Wtedy jednak program był emitowany w soboty o godz. 18:00. Teraz w tym paśmie nadawane są jego powtórki, które przyciągnęły przed telewizory 1,77 mln widzów, co dało TVN udział na poziomie 17,10 proc. w grupie 4+ i 21,20 proc. w grupie komercyjnej.

Stacja TVN podczas emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji 5” zajmowała pozycję lidera rynku. W grupie wszystkich widzów na drugim miejscu znalazła się Jedynka („Sprawa dla reportera”, dokumenty i „Piąty Stadion”), co dało jej 21,90 proc. udziału, trzeci był Polsat („Hotel 52”, „Szpilki na Giewoncie”; 13,81 proc. udziału), a czwarta – Dwójka (filmy; 7,77 proc.). W grupie 16-49 drugie miejsce za TVN zajmował Polsat (14,36 proc.). W czasie emisji sobotnich powtórek „Kuchennych rewolucji” telewizja TVN również zajmowała w obu grupach pozycję lidera.

Jesienią TVN wyemituje szóstą edycję formatu. Jego producentem wykonawczym jest firma Constantin Entertainment.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł